Bráníme slušné
 
Spory mohou vzniknout všude – v práci, na dovolené, ale i na chodníku
 
 
 
Odpovědnost zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli
 
 
Jaká jsou zákonná pravidla pro uplatnění náhrady škody způsobené zaměstnancem?
 
 
 
 
 
 
 
Srážka na lyžích v zahraničí
– jak ji řešit a jaké pojištění se vyplatí před cestou uzavřít
 
Pokud jste se stali účastníkem srážky s jiným lyžařem nebo snowboardistou, je třeba mít na paměti, že odpovědnost a následné odškodnění se řídí právem státu, ve kterém k nehodě došlo. Míra odpovědnosti se zkoumá a následně určuje podle dodržování tzv. pravidel FIS, které schválila Mezinárodní lyžařská federace. Jedná se o základní pravidla pro chování osob na sjezdovkách. Nejedná se o klasický zákon, nicméně v celé Evropě jsou obecně uznávaná.
 
 
 
 
V čem často chybujeme, když se nám stane úraz na chodníku

 
Čas od času upadneme na chodníku asi každý. Problém je, že když se člověku stane lehký úraz, který nevyžaduje okamžité ošetření, situaci podcení a začne ji řešit až ve chvíli, kdy se ukáže, že např. ruka na kterou upadl, začala natékat, nepřestává bolet apod. Teprve pak vyhledá lékařské ošetření a začne přemýšlet nad tím, jestli náhodou nemá nárok na nějakou náhradu. Jenže v tu chvíli už často svůj nárok nemá jak prokázat.

 
 
 
 
 
 
Spočítejte si na jednoduchém kalkulátoru, kolik vás bude stát vymáhání částky u soudu.

 
 
 
 
  Právní portál DAS
 
Hledáte radu v oblasti práva?
Navštivte náš portál, který vám pomůže.
 
Navštívit portál    
   
 
 
 
  Všechny příběhy týdne sledujte
na našem Facebooku.
 
 
Navštívit profil    
 
 
 
 
Na vaše dotazy, zkušenosti a připomínky se těšíme.
 
  +420 267 990 711   info@das.cz
 
 
D.A.S. Rechtsschutz AG se sídlem ve Vídni, obchodní adresa Hernalser Gürtel 17, A-1170 Vídeň, Rakousko, číslo zápisu v obchodním rejstříku u Obchodního soudu ve Vídni: FN 53574 k, provozující pojišťovací činnost v České republice prostřednictvím pobočky (organizační složka): D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočka pro ČR, se sídlem Vyskočilova 1481/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČO: 03450872, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. A 76832, zastoupena: vedoucí pobočky Mgr. Jitkou Chizzola.
 
 
Pokud kliknete na odkaz pro odhlášení, přestaneme vám tyto zprávy zasílat.