Sept. 14, 2021
Nákupy přes e-shop jsou rychlé a pohodlné, ale občas mohou vyústit ve velké zklamání. Takovou zkušenost má i paní Lenka, která byla po rozbalení svého zboží nepříjemně překvapena. V jednu chvíli už se obávala, že ztratí i své peníze. Pak ale do hry vstoupili právníci D.A.S.
Koronavirová pandemie byla pro mnoho kamenných podniků velkým neštěstím. To se ale netýkalo e-shopů. Ty zažívaly hotové žně a lákaly zákazníky na rychlé nákupy bez omezení. Atraktivní nabídce podlehla i paní Lenka, která si rozhodla udělat radost objednávkou za 10.000 Kč. „Už se nemohu dočkat, až balíček dorazí,“ těšila se. A tak čekala a čekala. Ubíhaly dny, týdny a stále nic. Po více než 3 týdnech její zásilka konečně dorazila. A společně s tím i velké zklamání. Při otevření zjistila, že dodané zboží neodpovídá tomu, co si objednala.
„Co se dá dělat, budu muset balíček vrátit,“ povzdechla si a ihned se obrátila na e-shop, aby poslal zpět její peníze. Ten žádost paní Lenky ale zamítl s tím, že je pouze zprostředkovatel prodeje a odkázal ji na všeobecné obchodní podmínky, kde je to černé na bílém.
Paní Lenka se neochotným e-shopem ovšem nenechala odradit a vzpomněla si, že by se jí hodila právní pomoc od D.A.S. Právníci se jí obratem ozvali a začali pracovat na rozlousknutí tohoto případu. Prošli si všechny podklady a vyslechli si také svou klientku, která opakovala, že neměla tušení o tom, že je e-shop není prodejce. Nakonec dospěli k závěru, že se jedná o klamavé jednání, protože se celý obchod prezentuje jako prodejce. S tímto argumentem se obrátili na e-shop, ale neúspěšně. E-shop nechtěl ustoupit ani o píď.
Bylo proto na čase vytáhnout větší kalibr, a to rozhodnutí Ústavního soudu v podobném případě. E-shop se snažil najít platný protiargument, ale marně. A tak mu nezbývalo nic jiného než jim dát za pravdu a ihned paní Lence vrátit jejích 10.000 Kč. „Ještě že mám po svém boku takové zkušené právníky,“ dodala s úsměvem a byla moc ráda, že nepřišla o své peníze.