Hlučná palubní deska? Zvyknete si

Oct. 31, 2022

Sny jsou od toho, aby se plnily. To je životní motto paní Jany, která se rozhodla pořídit nové auto. Její radost však přešla ve chvíli, kdy se po pár měsících projevila opakovaná závada. Jak se s tímto problémem vypořádala?

Paní Jana vždycky snila o novém autu. A toto přání si jednoho dne splnila. Pravidelné jízdy v nablýskaném voze si užívala až do května tohoto roku, kdy se u něj projevila závada – drnčení a cvakání vycházející z palubní desky. Paní Jana na nic nečekala a obrátila se s reklamací na prodejce. „Nebojte se, paninko, podíváme se na to,“ uklidňoval ji. Za malou chvíli byla vada opravená a paní Jana si radostně jezdila dál. Po nějakém čase se tento strašák ale objevil znovu. A to byl jenom začátek – po reklamaci se vada ukázala celkem 4krát.  

Celá situace byla natolik vážná, že paní Jana jednala s prodejcem o zpětném výkupu auta. Prodejce však její požadavky odmítl s tím, že „se nejedná o tak vážnou vadu a že si na to časem zvykne“. Paní Jana se s tím ale smířit nechtěla, a tak se obrátila na pojišťovnu D.A.S.  

Právníci celý případ pečlivě prostudovali a měli jasno: podle ustanovení § 2169 odst. 2 občanského zákoníku má paní Jana právo na dodání nové věci nebo výměnu součástek. Pokud se však stejná vada objeví 3krát za sebou, má právo na odstoupení od smlouvy. A jelikož paní Jana reklamovala vadu hned 4krát, právníci měli zato, že je podmínka splněná. 

Jenže prodejce to takhle jasně neviděl a stále si stál za svým. Celá situace se vyhrotila natolik, že právníci podali žalobu a pohrozili rozsáhlým soudním sporem. Na to už prodejce slyšel a paní Janě s těžkým srdcem nabídl odškodnění ve výši 100.000 Kč. To byla částka, která měla pokrýt náklad na odstranění vady. Paní Jana zajásala, konečně byla tahanice u konce. Díky další opravě bylo řinčení palubní desky pryč a jízdy jejím vysněným modelem byly zase příjemné. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek