Hlučná palubní deska? Zvyknete si

Oct. 31, 2022

Sny jsou od toho, aby se plnily. To je životní motto paní Jany, která se rozhodla pořídit nové auto. Její radost však přešla ve chvíli, kdy se po pár měsících projevila opakovaná závada. Jak se s tímto problémem vypořádala?

Paní Jana vždycky snila o novém autu. A toto přání si jednoho dne splnila. Pravidelné jízdy v nablýskaném voze si užívala až do května tohoto roku, kdy se u něj projevila závada – drnčení a cvakání vycházející z palubní desky. Paní Jana na nic nečekala a obrátila se s reklamací na prodejce. „Nebojte se, paninko, podíváme se na to,“ uklidňoval ji. Za malou chvíli byla vada opravená a paní Jana si radostně jezdila dál. Po nějakém čase se tento strašák ale objevil znovu. A to byl jenom začátek – po reklamaci se vada ukázala celkem 4krát.  

Celá situace byla natolik vážná, že paní Jana jednala s prodejcem o zpětném výkupu auta. Prodejce však její požadavky odmítl s tím, že „se nejedná o tak vážnou vadu a že si na to časem zvykne“. Paní Jana se s tím ale smířit nechtěla, a tak se obrátila na pojišťovnu D.A.S.  

Právníci celý případ pečlivě prostudovali a měli jasno: podle ustanovení § 2169 odst. 2 občanského zákoníku má paní Jana právo na dodání nové věci nebo výměnu součástek. Pokud se však stejná vada objeví 3krát za sebou, má právo na odstoupení od smlouvy. A jelikož paní Jana reklamovala vadu hned 4krát, právníci měli zato, že je podmínka splněná. 

Jenže prodejce to takhle jasně neviděl a stále si stál za svým. Celá situace se vyhrotila natolik, že právníci podali žalobu a pohrozili rozsáhlým soudním sporem. Na to už prodejce slyšel a paní Janě s těžkým srdcem nabídl odškodnění ve výši 100.000 Kč. To byla částka, která měla pokrýt náklad na odstranění vady. Paní Jana zajásala, konečně byla tahanice u konce. Díky další opravě bylo řinčení palubní desky pryč a jízdy jejím vysněným modelem byly zase příjemné. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 6 dny

Jiný kraj, jiné dopravní předpisy

Jiný kraj, jiné dopravní předpisy

Každý řidič dobře ví, že jakmile přejede hranice, na silnici začínají platit jiná pravidla. To si uvědomoval také pan David, který měl jako každý týden namířeno do Německa. V tu chvíli ještě nevěděl, jak moc se mu práce zkomplikuje, a že neštěstí zaviní obyčejný bicykl.

Celý článek
Před týdnem

Zdraví nade vše

Zdraví nade vše

Představte si situaci, kdy celé roky platíte životní pojištění. Věříte, že pokud by se vám něco vážného stalo, pojišťovna vám pomůže. Na to spoléhal i pan Milan, který se dostal do svízelných zdravotních problémů. Pojišťovna se k němu ale otočila zády.

Celý článek
Před 2 týdny

Týdny bez plynu

Týdny bez plynu

Máte doma teplou vodu? Topíte si podle svého gusta? Pak máte velké štěstí. Pan Oldřich se na týdny ocitl bez plynu, což mu výrazně narušilo jeho každodenní rutinu. Ještě že měl právní ochranu, která mu kryla záda.

Celý článek