Kdo by neměl rád firemní dárky?

Oct. 31, 2023

Pan Lukáš je šéf, kterého by chtěl snad každý. Svých zaměstnanců si opravdu váží a každý rok je obdarovává firemními dárky. Tento rok však jejich výroba nedopadla tak, jak si pan Lukáš neplánoval. A malé nedorozumění málem skončilo u soudu.

„Nic není důležitějšího než dobrý vztah se zaměstnanci.“ To byla životní mantra pana Lukáše – šéfa jedné české firmy. Každý rok pro své zaměstnance pořádá teambuildingy, večírky a samozřejmě nesmí chybět ani firemní dárky v podobě propisek. 

Pan Lukáš propisky každoročně objednává u stejného dodavatele a vždycky s ním byl nadmíru spokojený. Rozhodl se ho proto oslovit i tento rok. Vybral si barvu, zaslal své logo a čekal na grafický návrh od dodavatele. V době objednávky bylo parné léto a pan Lukáš se chystal na zaslouženou dovolenou, kde mimo jiné nebyl přístup k internetu. Jeho touha po klidu a týdnu bez pracovních hovorů se ale brzy otočila proti němu.  

Jakmile se vrátil z dovolené, obdržel balík s hotovými propiskami. Když ho otevřel, nemohl uvěřit svým očím. Propisky byly úplně jiné, než si představoval. Logo firmy rozmazané, barva ani tvar propisek neodpovídaly jeho objednávce. „To snad musí být nějaká chyba,“ rozčiloval se pan Lukáš. Na nic nečekal a volal svému dodavateli. „Když jste byl na dovolené, poslali jsme vám na e-mail grafický návrh. Na schválení jste měl 3 pracovní dny a když jste nám neodpověděl, dali jsme propisky do výroby. Přesně, jak jsme vás o tom v e-mailu informovali,“ vymlouval se dodavatel. 

„To je poprvé, co o tomto postupu slyším,“ odpovídal nevěřícně pan Lukáš. V rámci udržení dobrých vztahů navrhl, že si propisky ponechá, pokud mu dodavatel dá 50% slevu. Jenže dodavatel nechtěl ustoupit ani o píď. Pan Lukáš se cítil okradený a bezmocný. Naštěstí si vzpomněl na D.A.S. a opět mu svitla naděje.  

Advokáti hned věděli, že spravedlnost je na straně pana Lukáše. Obrátili se na dodavatele s výzvou o poskytnutí slevy a pohrozili mu, že jsou ochotní bránit pana Lukáše u soudu. V tu chvíli si dodavatel uvědomil, že udělal velkou chybu. Nejen, že souhlasil s 50% slevou, ale navíc se panu Lukáši omluvil za nepříjemnosti. „Skvělá práce, pánové,“ pochválil advokáty za jejich ochotu a rychlé jednání. Nepovedené propisky rozdal pan Lukáš svým zaměstnancům a slíbil, že příští rok si dá s výběrem dodavatele extra záležet. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Dneska

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek