Když vás dodavatel ze dne na den odřízne od elektřiny

July 31, 2023

Energetická krize dolehla na všechny. Její výsledky pocítili jak obyčejní lidé, tak dodavatelé, kteří se pod tíhou cen schylovali k nekalým praktikám. Obětí se tentokrát stal pan Ladislav, jenž se jednoho dne ocitl zcela bez energie.

Včera jste vařili, vysávali a svítili. Dneska jste bez elektřiny. Tuhle noční můru zažil pan Ladislav. Už dlouhé roky měl s jedním nejmenovaným dodavatelem energie uzavřenou smlouvu a vždycky vše perfektně klapalo. Navíc si chytře zafixoval cenu plynu a elektřiny, takže byl navzdory energetické krizi v bezpečí. Zatímco pan Ladislav se těšil ze svého rozhodnutí, dodavateli do zpěvu rozhodně nebylo. Ceny na burze začaly bleskově růst a jeho profit z prodané energie klesal (protože si elektřinu nenakoupil s dostatečným předstihem). 

Dodavatelé nečekanou krizi řešili různě. Někteří začali vypovídat smlouvy, další hledali horší a méně legální postupy – například odříznuli tisíce českých domácností od elektřiny bez jakéhokoliv upozornění. „Co teď budu jenom dělat,“ naříkal pan Ladislav, který se najednou ocitl bez proudu. Jenže na nářeky nebyl čas. V rychlosti musel najít nového dodavatele i přesto, že ceny byly neúměrně vysoko. Ještě že měl na své straně právníky D.A.S., kteří mu slíbili, že tuto nespravedlnost napraví. 

Právníci zjistili, že pan Ladislav měl nárok na náhradu škody (rozdíl mezi zafixovanou cenou energie a cenou od nového dodavatele), což podle výpočtu bylo zhruba 60.000 Kč. Aby zvýšili svou šanci na výhru, tak k případu povolali také spolupracující advokátní kancelář, která se na problematiku specializovala. Netrvalo dlouho a věci se daly do pohybu. 

Po podání žaloby dodavatel správně vyhodnotil, že by soudní spor jednoznačně prohrál. Rozhodl se proto spolupracovat a panu Ladislavovi bleskově zaplatil náhradu škody i náklady na právní zastoupení. Díky tomu pan Ladislav ušetřil alespoň 12.500 Kč za služby advokátní kanceláře, a hlavně se dostal z finanční tísně, kterou mu dodavatel způsobil. „Nevím, co bych si bez vás počal,“ děkoval vděčně právníkům. Navíc se přesvědčil o tom, že mít parťáka, jenž zná zákony od A do Z, se skutečně vyplatí. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Najít spolehlivého a poctivého zaměstnance je někdy pěkný oříšek. Sám se o tom přesvědčil také pan Leoš, který pracuje ve vedení jedné přepravní společnosti. Vždy se v lidech snažil vidět to nejlepší, což se mu v tomto případě vymstilo. Nový zaměstnanec Franta mu ukázal, jak důležité je vše prověřovat.

Celý článek
Před týdnem

Trojnásobná smůla v autoservisu

Trojnásobná smůla v autoservisu

Pískání brzd neznačí nic dobrého. Své o tom ví také pan Ladislav, který nechtěl nic riskovat a své auto dovezl do nejbližšího servisu. Jenže místo toho, aby mu závadu opravili, tak mu zadělali na další problémy.

Celý článek
Před 2 týdny

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Co se stane, když zapomenete zaplatit mýtné v zahraničí? Odpověď na tuto otázku dobře zná pan Petr – podnikatel v kamionové dopravě, který zapomněl pro jedno své auto uhradit silniční poplatek ve Velké Británii. Přečtěte si, jak funguje místní systém pokut.

Celý článek