Když vymáhání dluhů nejde podle plánu

June 24, 2024

Chvíle nepozornosti a nehoda je na světě. Nikdo o tom neví více než pan Václav, který léta pracuje v oblasti přepravy zboží. Právě tady se vyplatí být neustále ve střehu a v případě škody rychle jednat.

Pan Václav dobře ví, že málokdy jdou věci podle plánu. Proto ho nepřekvapilo, když mu jedno odpoledne zavolal zaměstnanec se špatnou zprávou. „Šéfe, došlo k další nehodě. Narazil do nás vysokozdvižný vozík a protrhl plachtu na našem náklaďáku,” oznámil. Pan Václav nezaváhal a pustil se do řešení situace. Nejen že mu vznikla věcná škoda na vozidle, ale také došlo k ušlému zisku, protože kamion v tomto stavu nemohl dál využívat.  

Na místo rychle přijela policie a došla k závěru, že řidič vysokozdvižného vozíku spáchal přestupek. Řidiči byla na místě uložena pokuta a sepsal se také úřední záznam o dopravní nehodě, aby všechno bylo černé na bílém. V tu chvíli si pan Václav myslel, že vymáhání škody nebude problém. Jenže se spletl.  

Když se snažil oslovit protistranu, bylo mu řečeno, že s ním nehodlá spolupracovat. Pan Václav se tak obrátil na D.A.S. s prosbou o pomoc. Advokáti zajistili veškeré důkazy a jménem pana Václava kontaktovali společnost, se kterou nebyla řeč. V mimosoudní výzvě upozornili na její povinnosti a možné následky, pokud se rozhodne škodu neuhradit. Jak to dopadlo? 

Když společnost uviděla, že je do případu zavlečená i D.A.S., svůj vzdor nakonec vzdala. Slíbila panu Václavovi, že škodu zaplatí do poslední koruny, což se nakonec stalo. „Moc děkuji za asistenci. Ani nevíte, kolik času a peněz jste mi ušetřili,” děkoval advokátům. Pokud by došlo na soudní vymáhání, náklady na právní zastoupení by vystoupaly minimálně do výše vzniklé škody a ušlého zisku.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek