Krutý návrat do reality

Nov. 13, 2023

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Byla polovina srpna a pan Daniel seděl v letadle domů, kde přemítal o své dovolené ve Španělsku. Sluníčko, krásné pláže a vynikající gastronomie v podobě paelly a sangrie. Domů letěl plný energie a optimismu. Dobrá nálada mu ale dlouho nevydržela. Jakmile se vrátil ke svému autu, které nechal na parkovišti ve městě Fischamend, úplně ho zamrazilo. 

„Co má tohle znamenat,“ řekl nevěřícně pan Daniel, když uviděl tu spoušť. Nejenže mělo auto propíchnuté 2 pneumatiky, ale za stěračem na něj také čekaly 3 pokuty – každá za 25 EUR. Pan Daniel byl z celé situace značně zmatený, protože si nevzpomínal, že by parkoviště bylo placené. Ještě že ho napadlo zavolat do D.A.S, kde měl sjednané pojištění právní ochrany. 

Zkušení advokáti posoudili celý případ a museli dát panu Danielovi za pravdu. Okamžitě se obrátili na rakouský úřad, aby nedorozumění objasnili. Argumentovali především tím, že pan Daniel nemohl o platbě na parkovišti vědět. Oznámení o zavedení placené parkovací zóny se na místě objevilo až v době, když si pan Daniel užíval sluníčka na španělských plážích. 

Po několika dnech přišla od rakouského úřadu skvělá zpráva – všechny pokuty byly zrušeny. „To se mi ale ulevilo,“ řekl pan Daniel, který byl moc rád, že to D.A.S. vyřešila za něj. Komu se by se chtělo vyjednávat s rakouskými úřady o neoprávněné pokutě? Díky advokátům se zároveň přesvědčil, že pojištění právní ochrany se hodí i pro ty nejběžnější situace.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek