Krutý návrat do reality

Nov. 13, 2023

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Byla polovina srpna a pan Daniel seděl v letadle domů, kde přemítal o své dovolené ve Španělsku. Sluníčko, krásné pláže a vynikající gastronomie v podobě paelly a sangrie. Domů letěl plný energie a optimismu. Dobrá nálada mu ale dlouho nevydržela. Jakmile se vrátil ke svému autu, které nechal na parkovišti ve městě Fischamend, úplně ho zamrazilo. 

„Co má tohle znamenat,“ řekl nevěřícně pan Daniel, když uviděl tu spoušť. Nejenže mělo auto propíchnuté 2 pneumatiky, ale za stěračem na něj také čekaly 3 pokuty – každá za 25 EUR. Pan Daniel byl z celé situace značně zmatený, protože si nevzpomínal, že by parkoviště bylo placené. Ještě že ho napadlo zavolat do D.A.S, kde měl sjednané pojištění právní ochrany. 

Zkušení advokáti posoudili celý případ a museli dát panu Danielovi za pravdu. Okamžitě se obrátili na rakouský úřad, aby nedorozumění objasnili. Argumentovali především tím, že pan Daniel nemohl o platbě na parkovišti vědět. Oznámení o zavedení placené parkovací zóny se na místě objevilo až v době, když si pan Daniel užíval sluníčka na španělských plážích. 

Po několika dnech přišla od rakouského úřadu skvělá zpráva – všechny pokuty byly zrušeny. „To se mi ale ulevilo,“ řekl pan Daniel, který byl moc rád, že to D.A.S. vyřešila za něj. Komu se by se chtělo vyjednávat s rakouskými úřady o neoprávněné pokutě? Díky advokátům se zároveň přesvědčil, že pojištění právní ochrany se hodí i pro ty nejběžnější situace.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek