Motorkářské neštěstí

May 15, 2023

Jeden ošklivý úraz a můžete se rozloučit s koníčkem, kterým jste žili dlouhé roky. To byl případ i pana Jiřího, nadšence do motorek. Když chtěl v nouzi využít svou pojistku, pojišťovna začala ze svých povinností couvat. Ještě že měl sjednané pojištění od D.A.S.

Pan Jiří je vášnivý motorkář. Tedy alespoň byl do té doby, než při jedné ze svých vyjížděk motorku takzvaně položil. Z toho, o čem si myslel, že byl jen malý karambol s pár škrábanci, se vyklubal závažný zdravotní problém. Další den ho probudil otok kolene a silná bolest, kterou už nerozchodil. Rozhodl se proto zavolat své lékařce a poradit se s ní. „Pane Jiří, v této situaci pomůže jenom obinadlo, léky na bolest a klid.“  

Rada doktorky byla sice dobrá, ale nedostatečná. Bolest nepřecházela a pan Jiří se proto obrátil na specialistu. Ten mu po vyšetření řekl, že má poničené vazy v koleni, a naplánoval operaci, která měla jeho trápení jednou pro vždy vyřešit.  

S operací pan Jiří souhlasil. Vrásky mu však dělalo to, že nebude moci chodit do práce. Kontaktoval proto pojišťovnu s tím, že by chtěl využít své pojistky. Jak to ale bývá, pojišťovna se začala vykrucovat a přiznala mu jen pojistku za dobu léčení, kterou mohl doložit lékařskými zprávami. „Další lékařské zprávy bohužel nemám,“ namítl pan Jiří. Při prvním telefonátu s doktorkou totiž nevznikl žádný záznam, což znamená, že pan Jiří neměl žádný důkaz. Následné potvrzení o trvání úrazu od doktorky pak pojišťovna uznat nechtěla. 

Ještě že měl pan Jiří sjednané pojištění D.A.S. Právníci ihned zakročili a udeřili na pojišťovnu s několika pádnými argumenty. Zaprvé, její pojistné podmínky nevyžadují prokázání doby léčení lékařskými zprávy. A zadruhé, v podmínkách sama uvádí, že pojistné plnění začíná dnem, který doktor stanoví jako počátek (to doktorka pana Jiřího udělala).  

Pojišťovna se mohla vymlouvat, jak jen chtěla, ale bylo jí to málo platné. Proti argumentům právníků neměla žádnou šanci. Nakonec tedy vyplatila panu Jiřímu celou pojistku ve výši 17.000 Kč. „Co bych si bez vás počal,“ zajásal pan Jiří, když se dozvěděl tu radostnou novinu. Teď se může v klidu uzdravovat a bez starostí využít peníze z pojistky, které pro něj právníci vybojovali. 

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek