Odřené auto

Feb. 6, 2023

Víte, co máte dělat, když omylem odřete cizí auto? A řekl vám někdo, že lísteček za stěračem stačit nemusí? Drobná nehoda na parkovišti se pro paní Moniku proměnila v noční můru a bez rychlé právní pomoci D.A.S. se neobešla.

Paní Monika řídí často a ráda. Když ale přijde na parkování, už to tak slavné není. Jednoho dne se snažila vyjet z úzkého parkovací místa a napojit se na hlavní silnici. Během vyjíždění se jí však povedlo odřít a promáčknout bok nablýskaného auta, které stálo hned vedle. „Tohle je opravdový horor,“ bědovala paní Monika při pohledu na způsobenou škodu

Řidič nabouraného auta nikde nebyl, a tak za stěračem nechala lísteček s kontaktními údaji, jak se sluší a patří. Dobře zamýšlené gesto se však otočilo proti ní. Asi 2 hodiny po nehodě jí volala policie: „Paninko, byla nám nahlášená nehoda od majitele poškozeného vozidla. Celou záležitost budeme šetřit jako ujetí od dopravní nehody a budeme od vás potřebovat, abyste nafotila své vozidlo a dostavila se na dechovou zkoušku.“ V tu chvíli paní Monika málem dostala infarkt. Postupovala však podle instrukcí a celá věc se předala pojišťovně.  

Jak velké překvapení jí čekalo, když po několika měsících dostala od pojišťovny výzvu k zaplacení 56.000 Kč za odřené auto. Paní Monice se podlomily nohy: „To přece nemyslí vážně,“ povzdechla si. A protože si nevěděla rady, obrátila se na společnost D.A.S.  

Ani tentokrát to právníci neměli jednoduché. Bylo totiž jasné, že paní Monika odjela z místa, aniž by sepsala záznam o nehodě nebo celou věc nahlásila policii. Právníkům se naštěstí podařilo získat záznam z kamerového systému a zároveň informaci o tom, že paní Monika okamžitě nahlásila nehodu pojišťovně a předala veškerou fotodokumentaci. Pojišťovnu tedy upozornili na to, že paní Monika jednala hned, a díky tomu byla druhému řidiči vyplacena škoda hned 3 týdny po nehodě. Na závěr poukázali i na judikaturu Nejvyššího soudu ČR, podle které je vždy potřeba řešit případ individuálně a podle okolností. Z každé nenahlášené nehody nejde odvodit nárok na regresní náhradu pojistitele

Jak to nakonec dopadlo? Na základě této výzvy pojišťovna svůj pohled na věc přehodnotila a od úhrady 56.000 Kč upustila. „To mi spadl kámen ze srdce,“ vydechla paní Monika, která měla celou dobu nervy na pochodu. Navíc ušetřila dalších 16.000 Kč, které by zaplatila, pokud by si na právní pomoc najala advokáta. 

  

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Ideální partnerka na klíč

Ideální partnerka na klíč

Dnešní svět nabízí nekonečné možnosti, jak se seznámit se svým vysněným protějškem. Ne všechny z nich jsou ale férové. Na jeden randící podvod narazil i pan Jiří, který se nechal zlákat příslibem nové a úžasné partnerky.

Celý článek
Před týdnem

Pohledávka se 13letým zpožděním

Pohledávka se 13letým zpožděním

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Celý článek
Před 2 týdny

Srážka se stokilovým jelenem

Srážka se stokilovým jelenem

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Celý článek