Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Feb. 26, 2024

Najít spolehlivého a poctivého zaměstnance je někdy pěkný oříšek. Sám se o tom přesvědčil také pan Leoš, který pracuje ve vedení jedné přepravní společnosti. Vždy se v lidech snažil vidět to nejlepší, což se mu v tomto případě vymstilo. Nový zaměstnanec Franta mu ukázal, jak důležité je vše prověřovat.

Přepravní společnost pana Leoše rok od roku roste, což s sebou přináší další zodpovědnosti. Jednou z nich je také nábor nových zaměstnanců. Letos do svého týmu přijal pana Frantu, který se jevil jako velmi slušná posila. A tak tomu skutečně bylo – tedy alespoň na začátku.  

Po několika měsících se v účetnictví začaly objevovat různé nesrovnalosti. Záhadné zvýšení nákladů na benzín a naftu nedokázal nikdo vysvětlit až do podrobné kontroly. Při ní se zjistilo, že došlo ke zneužití firemních prostředků k soukromým účelům – a že tento prohřešek nemá na svědomí nikdo jiný než pan Franta.  

„To se mi snad zdá,“ kroutil hlavou pan Leoš, když se k němu donesla tato nemilá novina. Naštěstí si vzpomněl, že má firma sjednané pojištění od D.A.S a že by se mu právní asistence opravdu hodila. „Pánové, jak mám v takovém případě postupovat?“ Advokáti měli jasno. „Doporučujeme okamžité ukončení pracovního poměru a vymáhání sumy, kterou pan František odcizil.“  

Nejednalo se o žádnou zanedbatelnou částku – celková škoda se blížila 200.000 Kč. Pan Franta se však svého nepoctivého výdělku nechtěl vzdát, a tak si na pomoc najal právní zástupkyni. Všechno ale bylo marné. Pravda byla na straně pana Leoše a žádná odborná pomoc to nedokázala změnit.  

Jak to dopadlo? Panu Frantovi nezbylo nic jiného než zaplatit 200.000 Kč plus náklady na právní zastoupení. A pan Leoš? Ten se mohl radovat. Nejen že se rychle zbavil nepoctivého zaměstnance, ale rovněž se snadno domohl náhrady vzniklé škody. Navíc se naučil jednu cennou lekci – jak důležité je prověřovat každého nováčka.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Vysněná dovolená, která skončila parkovací pokutou

Vysněná dovolená, která skončila parkovací pokutou

Hotely mají v dnešní době velkou konkurenci, a tak si své zákazníky snaží předcházet, jak to jen jde. To je přece správně, říkáte si. Co když taková snaha jde proti legislativě? Přečtěte si, co se na dovolené stalo panu Davidovi.

Celý článek
Před týdnem

Jak rychle se dokáže sesypat sen o novém bydlení

Jak rychle se dokáže sesypat sen o novém bydlení

Stavba vysněného domečku není zrovna jednoduchý úkol. O tom se přesvědčili všichni, co to kdy zkoušeli. Své by o tom mohl povídat i pan Tomáš, který kromě stavebních patálií musel řešit i spor s pojišťovnou. Jak to dopadlo?

Celý článek
Před 2 týdny

Tohle je noční můra každého nájemníka

Tohle je noční můra každého nájemníka

Najít dobrý byt a bezproblémového pronajímatele není zrovna jednoduchý úkol. O tom se přesvědčil i pan Leoš, který během let (neprávem) nashromáždil pěkně velký dluh. Ještě že měl na své straně advokáty D.A.S.

Celý článek