Pohledávka se 13letým zpožděním

Sept. 12, 2023

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Sledování televize z pohodlí domova je pro pana Václava ta nejlepší forma relaxace. Jednoho dne se proto rozhodl, že si pořídí satelit, aby mohl sledovat ještě více programů. K jeho zklamání ale nenašel program, který by mu přirostl k srdci, a tak se ještě v tom stejném roce rozhodl smlouvu zrušit. V závěrečném dopise spolu s vyúčtováním ho dodavatel žádal, aby do 3 týdnů vrátil satelitní kartu. Jenže… pan Václav na to úplně zapomněl.  

O 13 let později mu tento restík vrátil jako bumerang. Domů mu přišel doporučený dopis od společnosti, která se zabývá postoupením pohledávek. A dobré zprávy to nebyly. Podle obsahu dopisu měl pan Václav zaplatit plnou cenu za zapomenutou satelitní kartu. „A to si vzpomněli až teď,“ kroutil nešťastně hlavou pan Václav. Naštěstí věděl, jak má postupovat a hned se obrátil na D.A.S.  

Právníci si vyslechli nevšední příběh pana Václava a hned jim bylo jasné, že pohledávka je promlčená. Společnost sice uznala námitku promlčení, ale přesto se zeptala, zda by přece jen pan Václav nebyl ochotný částku uhradit v rámci „naturální obligace“ (dluh fakticky existuje, ale nedá se právně vymáhat).  

Co na to pan Václav? Ten na dohodu nepřistoupil, čímž se celý případ uzavřel a nikdo vůči tomu nemohl nic namítat. „Moc děkuji za rychlou pomoc a odborné poradenství,“ děkoval právníkům pan Václav, který byl rád, že má tuhle nepříjemnost už za sebou. Příště si ale prý všechny resty bude zapisovat, aby se nedostal do podobné šlamastiky. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek