Srážka se stokilovým jelenem

Sept. 4, 2023

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Mnoho řidičů nerado řídí v noci, zvlášť na méně frekventovaných cestách bez jakéhokoliv osvětlení. Jedna taková nepříjemná cesta domů čekala i paní Janu. Zrovna se vracela z práce a na úzké okresní silnici zahlédla obrys velkého zvířete. Byl to jelen, který nehnutě stál uprostřed silnice a neměl se k odchodu. Paní Jana zachovala ledový klid. Zastavila u krajnice několik metrů před ním a vyčkávala, až bude cesta volná. 

Lekci o opatrnosti ale rozhodně podcenil protijedoucí řidič, který nestačil dobrzdit a jelena prudce smetl na auto paní Jany. Asi si dokážete představit, jak velkou škodu náraz stokilového zvířete napáchal. Oba řidiči byli v šoku, ale nikomu se naštěstí nic nestalo.  

Netrvalo dlouho a na místo se dostavila policie, která sepsala záznam o nehodě. Protijedoucí řidič uznal svou vinu a v tento moment se zdálo, že je vše vyřešené. Ale ouha. „To se mi snad zdá,“ kroutila hlavou paní Jana, když jí domů přišel dopis z pojišťovny. Podle ní řidič druhého vozidla neudělal nic špatného, a náhradu škody proto pojišťovna zamítá. 

Paní Jana se nenechala odpálkovat a ihned kontaktovala D.A.S. Právníci se rychle se pustili do mimosoudního jednání s pojišťovnou a požadovali pověření pojistného šetření. Mimo to také zdůraznili, že druhý řidič nese objektivní odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla – a to bez ohledu na zavinění. 

Co na to pojišťovna? Ta po několika dnech zaslala vyjádření, ve kterém dala za pravdu právníkům a jejich klientce. Paní Jana se zaradovala. Díky pečlivé práci D.A.S. získala náhradu škody ve výši 20.000 Kč, za které si může konečně opravit promáčklou kapotu svého auta. Zároveň ale také ušetřila čas a nervy při jednání s neoblomnou pojišťovnou.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek