Vychytralá pojišťovna mazlíčků

Oct. 17, 2023

Taky máte doma chlupatého parťáka, pro kterého jste zařídili pojištění? Pak vás určitě bude zajímat zapeklitý případ pana Kryštofa. Ten za svého pudlíka utratil na veterině nemalé částky s představou, že mu pojišťovna náklady proplatí. Zas tak jednoduché to ale nebylo…

Pak Kryštof je hrdým majitelem bílého pudla. Jezdí s ním po výstavách, ale bohužel také často po veterinách. A protože každá taková návštěva něco stojí, rozhodl se zařídit pojištění pro svého mazlíčka. Pokaždé, když jel pro léky, byl uklidněný představou, že jakékoliv výdaje spojené s léčbou mu pojišťovna uhradí. Jenže v tom se přepočítal.  

Netrvalo dlouho a čtyřnohý miláček pana Kryštofa dostal infekční zánět močových cest. Taková nemoc není žádná zábava. Za opakované návštěvy veterináře, diagnostiku a léčbu zaplatil pěknou pálku. „Ale to nevadí, pojišťovna mi to určitě proplatí,“ uklidňoval se v duchu. Když mělo dojít na lámání chleba, pojišťovna se k němu obrátila zády. „Je nám líto, ale náklady na léčbu vám nemůžeme proplatit, protože se nejedná o infekční onemocnění.“ Panu Kryštofovi se z této nespravedlnosti zatočila hlava. „Co teď budu dělat,“ lámal si hlavu. Pak ho ale naštěstí napadlo zavolat do D.A.S. 

Advokáti si pečlivě prostudovali veškeré doklady a pustili se do vyjednávání s pojišťovnou. Argumentovali zejména léky, které pejsek dostal. Protože z těchto informací bylo naprosto jasné, že se skutečně jedná o léčbu infekčních nemocí. Jak tomu často bývá, pojišťovna se snaží vykroutit ze svých povinností a ušetřit na svých klientech. V tomto případě ale nebylo o čem vyjednávat. Pravda byla jednoznačně na straně pana Kryštofa. 

Jakmile advokáti na pojišťovnu zatlačili, své stanovisko zázračně přehodnotila a slíbila, že panu Kryštofovi vše uhradí do poslední koruny. Tentokrát svému slibu naštěstí dostála a za několik dní mu poslala kompenzaci, na kterou měl pan Kryštof nárok. „Moc vám děkuji za rychlé a vstřícné jednání. Bůh ví, jak by to dopadlo, kdybych na to byl sám,“ řekl vděčně advokátům z D.A.S.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek