Zánovní tablet a vykutálený prodejce

July 4, 2022

Stalo se vám někdy, že jste omylem koupili poškozené zboží? Reklamace by v takovém případě měla být rychlá a jednoduchá. To si myslel i pan Lukáš. Jak se ale ukázalo, pěkně se přepočítal. Prodejce dělal vše, co mohl, aby reklamaci smetl ze stolu.

Pan Lukáš je velkým milovníkem Apple produktů, a tak už delší dobu zvažoval, že svou sbírku obohatí o další přírůstek. Volba nakonec padla na zánovní iPad mini, který na své stáří vypadal opravdu udržovaně. „Už se nemůžu dočkat, až ho doma vyzkouším,“ těšil se ze své koupě pan Lukáš. V tu chvíli ještě netušil, že jeho rozhodnutí bude mít nemilou dohru.  

Nadšení z něj vyprchalo hned při prvním testování. Zjistil totiž, že obrazovka iPadu se vůbec neotáčí. Druhý den zašel zpátky do obchodu, dal zboží k reklamaci a celou věc považoval za uzavřenou. Podle všeobecných obchodních podmínek měl nárok na okamžitou výměnu zařízení do 7 dní od nákupu, což také využil. 

Druhý den ho ale čekalo další nepříjemné překvapení. „Je nám to líto, ale reklamaci vám uznat nemůžeme. Zařízení má vadu displeje, která nebyla zapsaná do faktury při koupi, takže vám nemůžeme nabídnout výměnu, ale pouze opravu,“ odpálkoval ho prodejce. „Oprava by stála minimálně 4.500 Kč a musel byste si ji uhradit sám,“ dodal spěšně.  

Pan Lukáš na nic nečekal a rychle volal právníkům D.A.S. o radu. Popsal jim, co se stalo, a přiložil fotky iPadu, z nichž bylo jasné, že displej byl poškozený už před koupí. Právníci hned věděli, kde je pravda, a udeřili na prodejce. Předložili mu nejen na fotodokumentaci, ale také čestné prohlášení svědkyně, která vadu při prodeji rovněž potvrdila. 

Co na to prodejce? Po zasypání důkazy ze všech stran neměl na výběr nic jiného než vyjít vstříc. Panu Lukáši nabídl buď výměnu zboží, nebo odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Pan Lukáš se dlouho nerozmýšlel. Dobře věděl, že řešení potenciálních problémů s tímto prodejcem by ho stálo akorát čas a zbytečné nervy. Rozhodl se proto pro vrácení peněz. „Ještě že jste to za mě vyřídili. Na peníze nebo výměnu bych jinak mohl rovnou zapomenout,“ děkoval pan Lukáš právníkům (bez D.A.S. musel za právní služby zaplatit nejméně 6.000 Kč). 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Nebezpečné liberecké chodníky

Nebezpečné liberecké chodníky

Voda, sníh nebo bláto dokáže na chodnících nadělat pěknou paseku – riziko uklouznutí a pádu je tak během zimních měsíců značně větší. Své o tom ví také pan Ondřej, který nebezpečí pěších zón okusil v centru Liberce.

Celý článek
Před týdnem

Z oběda rovnou k zubaři

Z oběda rovnou k zubaři

Kdo z vás nedá dopustit na salámovou pizzu? Pak patříte do klubu pana Martina, který každý týden objednával obědy z italské restaurace. Jednoho dne měl ale smůlu. A místo skvělého gurmánského zážitku ho čekala nepříjemná návštěva u zubaře.

Celý článek
Před 2 týdny

Poněkud komplikovanější sousedé

Poněkud komplikovanější sousedé

Když máte dobré sousedy, život ve vaší čtvrti je hned lepší. Zato když máte sousedy, kteří nedodržují domácí pravidla, z bydlení se může vyklubat noční můra. To zažila také paní Marcela. Jak si poradila s nepříjemnými sousedy?

Celý článek