Cizinec není našinec

Jan. 8, 2024

Přísná pravidla o nákladní dopravě platí všude. Stačí, když při kontrole nemáte jeden důležitý papír, a tučná pokuta vás nemine. V tomto případě to bylo osvědčení, které postrádal jeden uzbecký řidič. Ještě že měl po svém boku advokáty z D.A.S.

Pan Mirek pracuje jako podnikatel v silniční nákladní dopravě už dlouhá léta. S pracovními příležitostmi nešetří a šanci se snaží dávat řidičům jak z Česka, tak ze zahraničí. U zaměstnanců z třetích zemí se však vždy musí ujistit, že mají všechny potřebné doklady. A jedním z nich je také „osvědčení řidiče“. 

Pokud se při kontrole zjistí, že řidič tento dokument nemá, je zaděláno na velký průšvih. V zahraničí se tento přešlap trestá zvlášť přísně – standardní pokuty se pohybují v řádech tisíců eur, a někdy hrozí i samotné zadržení auta.

Smůlu při kontrolách měl i jeden uzbecký řidič (zaměstnanec pana Mirka), kterého bez osvědčení chytli policisté v Rakousku. Následovalo správní řízení, při kterém řidič dostal pokutu 1.500 EUR. „Pánové, nemohli byste prosím celý případ prověřit? Nešlo by s pokutou něco udělat?“ ptal se pan Mirek advokátů D.A.S.

Advokáti se pustili do řešení případu a došli k překvapivému závěru. Na základě zaslaných dokladů zjistili, že řidič sice má občanství státu třetí země, ale zároveň je dlouhodobě pobývajícím rezidentem v EU. V takovém případě existuje zvláštní výjimka a řidič osvědčení mít nemusí. „To je výborná zpráva,“ zaradoval se pan Mirek. Advokáti rychle zaslali odvolání, ve kterém požadovali zastavení řízení a navrácení uhrazené kauce. 

Jak to nakonec dopadlo? Po několika týdnech pan Mirek nadšeně volal advokátům: „Vyšlo to! Právě mi přišel dopis z Rakouska, že řízení bylo zastaveno a kauci pošlou zpět na účet.“ Advokáti měli radost, že všechno dobře dopadlo. Pro jistotu – aby pan Mirek neměl v budoucnu další problémy – mu připomněli důležité povinnosti při zaměstnávání řidičů z třetích zemí.

Nejen, že pan Mirek získal cenné informace, ale také ušetřil spoustu peněz. Pokud by neměl sjednané pojištění u D.A.S. a věc by se pokusil řešit přes rakouského advokáta, náklady právních služeb by byly minimálně ve stejné výši jako samotná pokuta – a panu Mirkovi by se řešení případu nemuselo finančně vyplatit.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Najít spolehlivého a poctivého zaměstnance je někdy pěkný oříšek. Sám se o tom přesvědčil také pan Leoš, který pracuje ve vedení jedné přepravní společnosti. Vždy se v lidech snažil vidět to nejlepší, což se mu v tomto případě vymstilo. Nový zaměstnanec Franta mu ukázal, jak důležité je vše prověřovat.

Celý článek
Před týdnem

Trojnásobná smůla v autoservisu

Trojnásobná smůla v autoservisu

Pískání brzd neznačí nic dobrého. Své o tom ví také pan Ladislav, který nechtěl nic riskovat a své auto dovezl do nejbližšího servisu. Jenže místo toho, aby mu závadu opravili, tak mu zadělali na další problémy.

Celý článek
Před 2 týdny

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Co se stane, když zapomenete zaplatit mýtné v zahraničí? Odpověď na tuto otázku dobře zná pan Petr – podnikatel v kamionové dopravě, který zapomněl pro jedno své auto uhradit silniční poplatek ve Velké Británii. Přečtěte si, jak funguje místní systém pokut.

Celý článek