Co exekutor schvátí, někdy i vrátí

March 11, 2024

S exekutory si není radno zahrávat. Své o tom ví také pan Ondřej, který se do jejich spárů dostal zcela nevinně. Ještě že měl po svém boku advokáty z D.A.S. Podívejte se, jak postupovat, když vám vymahači majetku neoprávněně zabaví vaše osobní věci.

Pan Ondřej často cestuje za prací a vždy hledá nové způsoby, jak zabavit svého synka, zatímco je pryč. Tentokrát pro něj měl něco speciálního – vlastnoručně poskládanou počítačovou sestavu. „Tati, to je paráda,“ zajásal Ondra junior. Jeho mamka Katka (ex manželka pana Ondřeje) z toho dvakrát nadšená nebyla, ale novou hračku mu nezabavila. Tohoto úkolu se zhostili až soudní exekutoři.  

Paní Katka se už nějakou dobu potýkala s finančními problémy, což vyvrcholilo mobiliární exekucí. Během ní do soupisu movitých věcí započítali i celou počítačovou sestavu, která ovšem nebyla její.  

Když se pan Ondřej vrátil z pracovní cesty, okamžitě kontaktoval advokáty D.A.S. „Pánové, mohou exekutoři zabavit něco, co mé bývalé vůbec nepatří?“ Odpověď zní ne. Po právní stránce byla věc zcela jasná – exekuce nemůže postihnout majetek osoby, proti které není vedena. Bylo však potřeba prokázat, že počítačová sestava je skutečně ve vlastnictví pana Ondřeje. 

Jak na to? V první řadě bylo nutné dohledat účtenky od jednotlivých komponentů a zajistit další užitečné důkazy. Byly to například fotografie sestavy v jeho „hráčském doupěti“ nebo zprávy se synkem, ve kterých sliboval, že mu za dobré známky sestavu půjčí. 

Advokáti D.A.S. zaslali veškeré důkazy a podali návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. Soudní exekutoři návrh uznali a během několika dní zabavenou sestavu vrátili. „To je výborná zpráva, pánové,“ radoval se pan Ondřej. A nebyl jediný. Jeho synek se nemohl dočkat, až bude moci pokračovat v rozehrané adventuře – a tentokrát snad bez vyrušení. Pan Ondřej se zase přesvědčil, jak šikovná je právní asistence a jak důležité je chránit své vlastní zájmy. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek