Dluhy se mají platit… nebo nemusí?

Oct. 10, 2023

Paní Marcela je zkušená podnikatelka se srdcem na pravém místě. Když se na ní obrátila firma jejího známého, že potřebuje půjčit peníze na marketing, bez váhání souhlasila. V tu dobu ale nevěděla, že si zadělává na pěkný malér…a že bez pomoci D.A.S. se neobejde.

1.000.000 Kč. To byla výše zápůjčky, se kterou paní Marcela souhlasila. Její známý ji ujišťoval, že jí firma všechno vrátí do posledního haléře. Velkorysost paní Marcely ale neznala meze – a nad rámec toho se rozhodla na směnku půjčit dodatečný milion jednateli firmy. Jenže co se nestalo… jakmile uplynula dohodnutá doba na vrácení peněz, firma i s jednatelem se začali vymlouvat. „Víte, ještě čekáme na dalšího klienta, ale hned po podpisu smlouvy vám peníze pošleme zpátky.“ Paní Marcela se tentokrát nenechala oklamat planými sliby a obrátila se na D.A.S.  

Advokáti zaslali oběma dlužníkům předžalobní výzvu, ale oba hráli mrtvého brouka. D.A.S. tak nezbývalo nic jiného, než zahájit soudní řízení. Zatímco firma se vůbec neobtěžovala bránit, jednatel se proti směnce snažil protestovat. Dobrou zprávou bylo, že soud nekalé praktiky prokoukl a dal za pravdu paní Marcele v obou případech. Celkem tak měla získat zpátky 2.000.000 Kč, a to formou postupných splátek.  

Trvalo to 2 roky, ale nakonec byly oba dluhy úspěšně splaceny! „Konečně,“ oddychla si paní Marcela, která si během čekání procvičila trpělivost a naučila se větší obezřetnosti, když dojde na půjčování peněz. V neposlední řadě ale také ušetřila spoustu peněz. Kdyby si měla platit náklady na právní zastoupení ze svého, stálo by jí to celkem zhruba 250.000 Kč. „Ještě jednou vám děkuju za skvěle odvedenou práci,“ řekla vděčně advokátům D.A.S. „Bez vás bych za ty uplynulé roky asi úplně zešedivěla,“ prohodila na závěr s úsměvem. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek