Dluhy se mají platit… nebo nemusí?

Oct. 10, 2023

Paní Marcela je zkušená podnikatelka se srdcem na pravém místě. Když se na ní obrátila firma jejího známého, že potřebuje půjčit peníze na marketing, bez váhání souhlasila. V tu dobu ale nevěděla, že si zadělává na pěkný malér…a že bez pomoci D.A.S. se neobejde.

1.000.000 Kč. To byla výše zápůjčky, se kterou paní Marcela souhlasila. Její známý ji ujišťoval, že jí firma všechno vrátí do posledního haléře. Velkorysost paní Marcely ale neznala meze – a nad rámec toho se rozhodla na směnku půjčit dodatečný milion jednateli firmy. Jenže co se nestalo… jakmile uplynula dohodnutá doba na vrácení peněz, firma i s jednatelem se začali vymlouvat. „Víte, ještě čekáme na dalšího klienta, ale hned po podpisu smlouvy vám peníze pošleme zpátky.“ Paní Marcela se tentokrát nenechala oklamat planými sliby a obrátila se na D.A.S.  

Advokáti zaslali oběma dlužníkům předžalobní výzvu, ale oba hráli mrtvého brouka. D.A.S. tak nezbývalo nic jiného, než zahájit soudní řízení. Zatímco firma se vůbec neobtěžovala bránit, jednatel se proti směnce snažil protestovat. Dobrou zprávou bylo, že soud nekalé praktiky prokoukl a dal za pravdu paní Marcele v obou případech. Celkem tak měla získat zpátky 2.000.000 Kč, a to formou postupných splátek.  

Trvalo to 2 roky, ale nakonec byly oba dluhy úspěšně splaceny! „Konečně,“ oddychla si paní Marcela, která si během čekání procvičila trpělivost a naučila se větší obezřetnosti, když dojde na půjčování peněz. V neposlední řadě ale také ušetřila spoustu peněz. Kdyby si měla platit náklady na právní zastoupení ze svého, stálo by jí to celkem zhruba 250.000 Kč. „Ještě jednou vám děkuju za skvěle odvedenou práci,“ řekla vděčně advokátům D.A.S. „Bez vás bych za ty uplynulé roky asi úplně zešedivěla,“ prohodila na závěr s úsměvem. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek