Dluhy se mají platit… nebo nemusí?

Oct. 10, 2023

Paní Marcela je zkušená podnikatelka se srdcem na pravém místě. Když se na ní obrátila firma jejího známého, že potřebuje půjčit peníze na marketing, bez váhání souhlasila. V tu dobu ale nevěděla, že si zadělává na pěkný malér…a že bez pomoci D.A.S. se neobejde.

1.000.000 Kč. To byla výše zápůjčky, se kterou paní Marcela souhlasila. Její známý ji ujišťoval, že jí firma všechno vrátí do posledního haléře. Velkorysost paní Marcely ale neznala meze – a nad rámec toho se rozhodla na směnku půjčit dodatečný milion jednateli firmy. Jenže co se nestalo… jakmile uplynula dohodnutá doba na vrácení peněz, firma i s jednatelem se začali vymlouvat. „Víte, ještě čekáme na dalšího klienta, ale hned po podpisu smlouvy vám peníze pošleme zpátky.“ Paní Marcela se tentokrát nenechala oklamat planými sliby a obrátila se na D.A.S.  

Advokáti zaslali oběma dlužníkům předžalobní výzvu, ale oba hráli mrtvého brouka. D.A.S. tak nezbývalo nic jiného, než zahájit soudní řízení. Zatímco firma se vůbec neobtěžovala bránit, jednatel se proti směnce snažil protestovat. Dobrou zprávou bylo, že soud nekalé praktiky prokoukl a dal za pravdu paní Marcele v obou případech. Celkem tak měla získat zpátky 2.000.000 Kč, a to formou postupných splátek.  

Trvalo to 2 roky, ale nakonec byly oba dluhy úspěšně splaceny! „Konečně,“ oddychla si paní Marcela, která si během čekání procvičila trpělivost a naučila se větší obezřetnosti, když dojde na půjčování peněz. V neposlední řadě ale také ušetřila spoustu peněz. Kdyby si měla platit náklady na právní zastoupení ze svého, stálo by jí to celkem zhruba 250.000 Kč. „Ještě jednou vám děkuju za skvěle odvedenou práci,“ řekla vděčně advokátům D.A.S. „Bez vás bych za ty uplynulé roky asi úplně zešedivěla,“ prohodila na závěr s úsměvem. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek