Dvojitá reklamace

Jan. 23, 2023

Jak rychle se vyřídí reklamace? To záleží na ochotě a časové kapacitě prodejce. V některých případech se ale ke spokojenosti zákazníka nevyřídí vůbec. To byl případ i pana Marka, který se bez právní pomoci neobešel.

Pan Marek je vášnivý řidič, který na silnicích každý den stráví nemálo hodin. Proto si do auta pořídil také set přední a zadní kamery, aby měl v případě dopravní nehody všechno řádně natočené a zdokumentované. Kamery mu dobře sloužily několik měsíců. Pak se ale na jedné z nich objevila závada, a tak mu nezbývalo nic jiného než celý set reklamovat.  

„Hned se na to podíváme,“ řekl ochotně prodejce, který neměl s reklamací žádný problém. Netrvalo dlouho a servis vydal zprávu, v níž uznal konstrukční chyby kamery. Jinými slovy: reklamace byla úspěšná. Pan Marek byl rád za rychlé vyřízení a požadoval vrácení peněz. V tu chvíli se ale prodejce začal cukat: „Kamery byly dvě, takže budete potřebovat dva servisní protokoly.“ 

Jenže když servis zkoumal druhou kameru, žádnou vadu nenašel. „Vada je jen na jednom z produktů, proto vám můžete vrátit peníze pouze za jednu věc – přední kameru,“ řekl prodejce. I dále si stál na svém, že kamera není součástí příslušenství a že ji jde používat nezávisle na té první. To, že přední kamera byla zakoupena jako set společně se zadní kamerou, už nereflektoval. Pan Marek na nic nečekal a zavolal společnosti D.A.S. s prosbou o pomoc.  

Netrvalo dlouho a právníci zaslali prodejci výzvu k vrácení zbylé částky. Bylo to ale marné. Prodejce stále nechtěl ustoupit ani o píď. Naštěstí měla D.A.S. připravený solidní argument – na stránkách výrobce bylo uvedeno, že kamery k sobě patří, a dále bylo zřejmé, že zadní kameru není možné používat, pokud není propojená s tou přední.  

Na to už prodejce slyšel a slíbil, že nespokojenému zákazníkovi vrátí peníze za celý set co nevidět. A za malou chvíli částka skutečně přistála na účtu pana Marka. „Ani nevíte, jak moc vám jsem zavázaný,“ děkoval nadšeně právníkům. Díky D.A.S. ušetřil nejen náklady na dalšího advokáta, ale také čas a starosti.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek