Hon na pronájem zahrádky

Aug. 21, 2023

Mít svoji vlastní zahrádku, kde by se dala pěstovat zelenina i okrasné květiny. To byl dlouholetý sen paní Mirky, která je zahradnice každým coulem. Když uviděla lákavou nabídku pronájmu od svého známého, neodolala. Všechno to ale mělo jeden drobný háček.

Paní Mirka bydlí v malé vesničce, kde se zná každý s každým. Když pronesla v místním podniku, že se poohlíží po zahradě k pronájmu, přání se rychle rozkřiklo do okolí – a doneslo se až k panu Jiřímu ve vedlejší vesnici. Dobrou zprávou bylo, že s panem Jiřím se znala od nepaměti, a tak doufala, že domluva bude formalitou.  

„Mirko, zahradu ti rád pronajmu. Problém je v tom, že pozemek má v nabídce jedna realitní kancelář a tato smlouva trvá ještě 2 roky,“ vysvětloval pan Jiří. „To znamená, že k pronájmu budeš muset zaplatit také provizi kanceláři,“ krčil rameny. To paní Mirku ale neodradilo a hned se pustila do jednání s realitkou.  

Netrvalo dlouho a paní Mirka provizi uhradila. „Už se nemůžu dočkat, až si na zahrádce vysázím svá rajčátka,“ vykládala svým kamarádkám ve vesnici. Jenomže se radovala předčasně – jakmile došlo na sepsání nájemní smlouvy, nedokázala se s panem Jiřím shodnout na určitých pravidlech, a k podpisu tedy nikdy nedošlo. 

„No jo, ale já už jsem zaplatila provizi realitní kanceláři,“ povzdechla si paní Mirka. Ještě že jí napadlo zavolat právníky D.A.S. Ti dospěli k závěru, že klientka má nárok na vrácení peněz (protože z pronájmu sešlo), a poslali kanceláři výzvu k refundaci s odkazem na bezdůvodné obohacení.  

A jak to nakonec celé dopadlo? K radosti paní Mirky kancelář nedělala žádné problémy a peníze za provizi jí rychle vrátila. Nové zahrádky se sice nedočkala, ale alespoň nepřišla nadarmo o své úspory a díky D.A.S. si nemusela dělat vrásky s vyjednáváním. Právníkům nadšeně poděkovala a teď se už může znovu pustit do honu za vysněným pozemkem.   

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Najít spolehlivého a poctivého zaměstnance je někdy pěkný oříšek. Sám se o tom přesvědčil také pan Leoš, který pracuje ve vedení jedné přepravní společnosti. Vždy se v lidech snažil vidět to nejlepší, což se mu v tomto případě vymstilo. Nový zaměstnanec Franta mu ukázal, jak důležité je vše prověřovat.

Celý článek
Před týdnem

Trojnásobná smůla v autoservisu

Trojnásobná smůla v autoservisu

Pískání brzd neznačí nic dobrého. Své o tom ví také pan Ladislav, který nechtěl nic riskovat a své auto dovezl do nejbližšího servisu. Jenže místo toho, aby mu závadu opravili, tak mu zadělali na další problémy.

Celý článek
Před 2 týdny

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Co se stane, když zapomenete zaplatit mýtné v zahraničí? Odpověď na tuto otázku dobře zná pan Petr – podnikatel v kamionové dopravě, který zapomněl pro jedno své auto uhradit silniční poplatek ve Velké Británii. Přečtěte si, jak funguje místní systém pokut.

Celý článek