Hořký rozchod

Dec. 26, 2022

Hořkost z rozchodu dokáže nadělat pěknou paseku. A to jak ve vztazích, tak v dalších záležitostech – třeba finančních. Nepříjemnou zkušenost má také Dominik, který kvůli rozchodu v rodině málem přišel o své peníze i motorkářskou budoucnost.

Dominik je 17letý mladík, který vždy s obdivem koukal na motorkáře a jejich nablýskané modely. Aby se svému snu přiblížil, rozhodl se koupit vlastní motorku a zapsat se do autoškoly. Jelikož ale nebyl ještě plnoletý, nemohl být oficiálním vlastníkem motorky. „Neboj se, já ti s tím pomůžu,“ ozval se Martin, přítel jeho sestry. „Teď si motorku klidně vezmu na sebe a až ti bude 18, přepíše se na tvé jméno,“ nabídl.  

„To zní jako dobrý nápad,“ zaradoval se Dominik, který mu se souhlasem dal také 8.000 Kč na zaplacení autoškoly. V této chvíli se zdálo, že všechno běží podle plánu.  

Zanedlouho situace nabrala nečekaný spád. Vztah mezi Martinem a sestrou Dominika se začal rozpadat a spolu s tím se začala hroutit i Dominikova motorkářská budoucnost. Zjistilo se, že Martin autoškolu nezaplatil a peníze si nechal pro sebe. A co hůř, po oslavě 18. narozenin Dominika na něj odmítl motorku přepsat.  

„Co teď budeme dělat,“ bědoval naštvaný a zklamaný Dominik. Jeho tatínek měl naštěstí plán. Měl sjednané pojištění D.A.S., tak oslovil právníky, aby mu pomohli vyřešit tuhle zapeklitou situaci. Právníci se hned pustili do práce a sepsali právní výzvu pro Martina. Ten se začal vykrucovat, jak jen to šlo. Právníci ale nepovolili a pravidelně ho zásobovali telefonáty a zprávami. 

Jak to celé dopadlo? Mladý Martin věděl, že pokud to bude pokračovat dál, mohla by se celá věc dostat až k soudu. A to si nemohl dovolit. Sklopil proto uši a slíbil, že všechno dá do pořádku. Dominikovi vrátil zpátky 8.000 Kč a souhlasil s přepsáním motorky. „Ani nevím, jak vám poděkovat,“ řekl vděčně Dominik, kterého jeho důvěřivost málem doběhla. Dobrou zprávou je ovšem to, že už mu nic nebrání stát se pravým motorkářem.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 6 dny

Nesprávně podaná reklamace

Nesprávně podaná reklamace

V seznamu reklamačních pravidel by se jeden rychle ztratil. Když ale po svém boku máte někoho, kdo se ve všech ustanoveních vyzná, pak vaše šance na úspěšnou reklamaci raketově roste. O tom se přesvědčil i pan Daniel.

Celý článek
Před týdnem

Dvojitá reklamace

Dvojitá reklamace

Jak rychle se vyřídí reklamace? To záleží na ochotě a časové kapacitě prodejce. V některých případech se ale ke spokojenosti zákazníka nevyřídí vůbec. To byl případ i pana Marka, který se bez právní pomoci neobešel.

Celý článek
Před 2 týdny

Ulomená kachlička

Ulomená kachlička

Stačí chvíle nepozornosti, špatná shoda náhod nebo v případě pana Milana ulomená kachlička, a vše se může v sekundě zhroutit. To, co se zdálo jako drobný úraz, nabralo opravdové grády. A kdyby nebylo D.A.S., ke zdravotním komplikacím by se přidaly i nemalé finanční náklady.

Celý článek