Hořký rozchod

Dec. 26, 2022

Hořkost z rozchodu dokáže nadělat pěknou paseku. A to jak ve vztazích, tak v dalších záležitostech – třeba finančních. Nepříjemnou zkušenost má také Dominik, který kvůli rozchodu v rodině málem přišel o své peníze i motorkářskou budoucnost.

Dominik je 17letý mladík, který vždy s obdivem koukal na motorkáře a jejich nablýskané modely. Aby se svému snu přiblížil, rozhodl se koupit vlastní motorku a zapsat se do autoškoly. Jelikož ale nebyl ještě plnoletý, nemohl být oficiálním vlastníkem motorky. „Neboj se, já ti s tím pomůžu,“ ozval se Martin, přítel jeho sestry. „Teď si motorku klidně vezmu na sebe a až ti bude 18, přepíše se na tvé jméno,“ nabídl.  

„To zní jako dobrý nápad,“ zaradoval se Dominik, který mu se souhlasem dal také 8.000 Kč na zaplacení autoškoly. V této chvíli se zdálo, že všechno běží podle plánu.  

Zanedlouho situace nabrala nečekaný spád. Vztah mezi Martinem a sestrou Dominika se začal rozpadat a spolu s tím se začala hroutit i Dominikova motorkářská budoucnost. Zjistilo se, že Martin autoškolu nezaplatil a peníze si nechal pro sebe. A co hůř, po oslavě 18. narozenin Dominika na něj odmítl motorku přepsat.  

„Co teď budeme dělat,“ bědoval naštvaný a zklamaný Dominik. Jeho tatínek měl naštěstí plán. Měl sjednané pojištění D.A.S., tak oslovil právníky, aby mu pomohli vyřešit tuhle zapeklitou situaci. Právníci se hned pustili do práce a sepsali právní výzvu pro Martina. Ten se začal vykrucovat, jak jen to šlo. Právníci ale nepovolili a pravidelně ho zásobovali telefonáty a zprávami. 

Jak to celé dopadlo? Mladý Martin věděl, že pokud to bude pokračovat dál, mohla by se celá věc dostat až k soudu. A to si nemohl dovolit. Sklopil proto uši a slíbil, že všechno dá do pořádku. Dominikovi vrátil zpátky 8.000 Kč a souhlasil s přepsáním motorky. „Ani nevím, jak vám poděkovat,“ řekl vděčně Dominik, kterého jeho důvěřivost málem doběhla. Dobrou zprávou je ovšem to, že už mu nic nebrání stát se pravým motorkářem.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek