Jak nepřijít o body (a peníze)

April 8, 2024

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Pan Filip je majitelem velké společnosti pro nákladní dopravu. Svá auta i řidiče pečlivě prověřuje, a proto mu byznys rok od roku kvete. Jednoho dne se k němu dostala ale překvapující zpráva: „Jedno z vašich vozidel nesplnilo technické podmínky a ohrožovalo ostatní účastníky provozu,“ vysvětlil mu správní orgán. „To přece není možné,“ divil se pan Filip.  

„Závada spočívala v úniku oleje, o čemž váš řidič věděl, a přesto pokračoval v řízení. Během jízdy dokonce olej stále doléval,“ prohlásil správní orgán. To všechno ale byly jenom úvahy referentky. A pan Filip rozhodně nechtěl zůstat obviněný z přestupku, kterého se jeho řidič nedopustil. Obrátil se tedy na advokáty D.A.S., aby mu podali pomocnou ruku. 

Advokáti se zúčastnili ústního jednání ohledně přestupku a vznesli několik zásadních námitek. Ty správní orgán nakonec uznal a řízení zastavil. Jenže ještě nebylo vyhráno. Úředníci byli odhodlaní najít přestupek za každou cenu. Rozhodli se proto zahájit diskuzi o tom, zda k závadě došlo před jízdou (a dalo se jí zabránit), nebo až během ní. Řidič ovšem přísahal, že předem provedl obvyklou kontrolu a nic podezřelého nenašel. Správní orgán sice nebyl schopný dodatečně obstarat další důkazy (technická prohlídka nic zvláštního neodhalila), nicméně pana Filipa nechtěl nechat odejít „s prázdnou“. 

Původní přestupek tak překvalifikoval na přestupek „jízdy s ojetými pneumatikami“, za který mu byla uložena pokuta ve výši 2.500 Kč. Naštěstí se jednalo o nebodovaný prohřešek, což pan Filip jakožto řidič z povolání velmi ocenil. Bez pomoci D.A.S. by dostal mnohem vyšší pokutu, a navíc by přišel o body. „Ještě že vás mám. Ani nevím, jak bych správní orgán přesvědčil o naší nevině,“ děkoval advokátům za asistenci. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek