Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

May 20, 2024

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Pan Klement bydlí ve svém rodinném domečku už pěknou řadu let. Rád také dochází do své zahrady, která se nachází v přilehlé vzdálenosti. Jednoho dne se však dozvěděl nemilou zprávu: místní katastrát organizuje obnovu, kvůli níž by pan Klement ztratil přístup k navazující silnici vedoucí k zahradě. „To přece nemyslí vážně,” polekal se.  

Pan Kliment záležitost naštěstí nezanedbal a okamžitě se obrátil na D.A.S. Advokáti sepsali námitku proti obnově katastrálního operátu a předali ji úřadu. Netrvalo dlouho a věci se daly do pohybu. Následovala kontrola pozemku přímo v terénu, během které úředník uznal, že navrhované změny jsou chybné.  

Jak to nakonec dopadlo? Za několik týdnů úřad udělal správnou věc a námitce vyhověl. Pro pana Klementa to pak znamenalo jediné: vstup na cestu k zahradě bude i nadále volný a bezproblémový. „To je skvělá zpráva! Moc děkuji za vstřícnost a rychlé jednání. Vůbec nevím, jak bych to vyřešil bez vás,” řekl vděčně pan Klement. Zároveň se přesvědčil o tom, že pojištění právní ochrany se vyplatí i v těch nejméně vypočitatelných situacích – například v případech, kdy sám úřad udělá chybu.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Vysněná dovolená, která skončila parkovací pokutou

Vysněná dovolená, která skončila parkovací pokutou

Hotely mají v dnešní době velkou konkurenci, a tak si své zákazníky snaží předcházet, jak to jen jde. To je přece správně, říkáte si. Co když taková snaha jde proti legislativě? Přečtěte si, co se na dovolené stalo panu Davidovi.

Celý článek
Před týdnem

Jak rychle se dokáže sesypat sen o novém bydlení

Jak rychle se dokáže sesypat sen o novém bydlení

Stavba vysněného domečku není zrovna jednoduchý úkol. O tom se přesvědčili všichni, co to kdy zkoušeli. Své by o tom mohl povídat i pan Tomáš, který kromě stavebních patálií musel řešit i spor s pojišťovnou. Jak to dopadlo?

Celý článek
Před 2 týdny

Tohle je noční můra každého nájemníka

Tohle je noční můra každého nájemníka

Najít dobrý byt a bezproblémového pronajímatele není zrovna jednoduchý úkol. O tom se přesvědčil i pan Leoš, který během let (neprávem) nashromáždil pěkně velký dluh. Ještě že měl na své straně advokáty D.A.S.

Celý článek