Jeden překlep a peníze jsou fuč

July 24, 2023

Taky se vám potí dlaně, když při online platbě zadáváte číslo cílového účtu? Jedna chybná číslice, jedno překliknutí a peníze jsou pryč. To se stalo i panu Liborovi, ke kterému se po této chybě banka otočila zády. Ještě že měl na své straně D.A.S.

Bankovní převody představují rychlý a pohodlný způsob online platby. Má to ale i svá rizika – jakmile spletete čísla a svou volbu potvrdíte, peníze se ocitnou na špatné adrese. To se stalo i panu Liborovi, kterému nedopatřením z konta odešla pěkně tučná suma. Když se nehodu snažil řešit se svou bankou skrze „chargeback“, dostal příkrou odpověď: „Je nám líto, pane Libore. Kvůli tomu, že se nejedná o neoprávněnou transakci (platbu jste sám zadal a potvrdil), peníze vám vrátit nemůžeme.  

„To se mi snad jen zdá,“ čílil se pan Libor. Jediné, co od banky dostal, byly identifikační údaje majitele účtu, ale ten jako naschvál hrál mrtvého brouka. Panu Liborovi tak zbyla jediná možnost: zavolat do D.A.S.  

Právníci naštěstí přesně věděli, co v takové situaci dělat, a zaslali majiteli účtu „výzvu k vydání bezdůvodného obohacení“. Výzva měla formu dopisu, ve kterém mu vysvětlili, že získal majetkový prospěch bez jakéhokoliv právního důvodu. A z občanského zákoníku jasně vyplývá, že v takové situaci má povinnost poslat peníze zpátky.  

Jak to nakonec dopadlo? „Mám úžasnou zprávu,“ volal právníkům po pár dnech pan Libor. „Peníze jsou zpět v bance,“ řekl nadšeně. Nejen, že nepřišel o své těžce našetřené finance (více než 10.000 Kč), ale navíc ušetřil na nákladech za právní zastoupení, které by jinak dělaly nejméně 7.841 Kč. A to není zrovna málo. Pan Libor se tak přesvědčil, že pojištění D.A.S. se hodí i v těch nejběžnějších situacích – jako je překlep při zadávání bankovního účtu. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Ideální partnerka na klíč

Ideální partnerka na klíč

Dnešní svět nabízí nekonečné možnosti, jak se seznámit se svým vysněným protějškem. Ne všechny z nich jsou ale férové. Na jeden randící podvod narazil i pan Jiří, který se nechal zlákat příslibem nové a úžasné partnerky.

Celý článek
Před týdnem

Pohledávka se 13letým zpožděním

Pohledávka se 13letým zpožděním

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Celý článek
Před 2 týdny

Srážka se stokilovým jelenem

Srážka se stokilovým jelenem

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Celý článek