Jiný kraj, jiné dopravní předpisy

Nov. 28, 2022

Každý řidič dobře ví, že jakmile přejede hranice, na silnici začínají platit jiná pravidla. To si uvědomoval také pan David, který měl jako každý týden namířeno do Německa. V tu chvíli ještě nevěděl, jak moc se mu práce zkomplikuje, a že neštěstí zaviní obyčejný bicykl.

Pan David je zkušený řidič dodávky, kterého jen tak nic nerozhodí. Do Německa jezdí pracovně každou chvíli a tehdejší předpisy zná do posledního písmenka. Když se mu v autě podařilo zavadit o zaparkované kolo u obchodu vykládky, dobře věděl, že musí najít majitele kola, jinak bude zle. Na místě čekal další hodinu, ale cyklista nebyl nikde k nalezení. Se svým kolegou nakonec usoudili, že je čas vydat se na cestu.  

Tohle rozhodnutí se mu však stalo osudným. Zanedlouho se německá policie obrátila na jeho zaměstnavatele s tím, že se pan David dopustil trestného činu ujetí od dopravní nehody. K jeho smůle si totiž zaměstnanci obchodu velmi dobře pamatovali, že na místě byla právě dodávka pana Davida – vypátrat provozovatele vozidla tak bylo otázkou několika hodin

Naštěstí měl šéf pana Davida u sebe právníky D.A.S., kteří přesně věděli, co v takové situaci dělat. Bylo jim jasné, že to, co se v Česku zdá jako banalita, má v Německu značné následky. V tomto případě mohla být panu Davidovi uložena celá řada sankcí – včetně vězení až na 3 roky nebo odnětí řidičského průkazu. Na pomoc si proto zavolali špičkového německého advokáta, aby si vzal na starost obhajobu před úřady. 

Advokát to neměl vůbec jednoduché. Jeho hlavní argument spočíval v tom, že se pan David snažil majitele kola najít, což dokazovala také dlouhá pauza z tachografu, výpověď jeho kolegy a zaměstnanců obchodu. Své důkazy podpořil i tím, že v Česku by se jednalo o pouhý přestupek. Odpor německých úřadů byl urputný, ale i přes jejich snahu řidiče potrestat „za každou cenu“, se advokátovi podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu – trestní stíhání pana Davida bylo zcela zastaveno. 

„Pánové, tohle byla excelentní práce,“ pochvaloval si pan David i jeho šéf. Díky pojištění D.A.S. nejen ušetřili náklady na obhajobu, ale také zbavili pana Davida těžkého břemene v podobě viny a výčitek svědomí. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek