Jiný kraj, jiné dopravní předpisy

Nov. 28, 2022

Každý řidič dobře ví, že jakmile přejede hranice, na silnici začínají platit jiná pravidla. To si uvědomoval také pan David, který měl jako každý týden namířeno do Německa. V tu chvíli ještě nevěděl, jak moc se mu práce zkomplikuje, a že neštěstí zaviní obyčejný bicykl.

Pan David je zkušený řidič dodávky, kterého jen tak nic nerozhodí. Do Německa jezdí pracovně každou chvíli a tehdejší předpisy zná do posledního písmenka. Když se mu v autě podařilo zavadit o zaparkované kolo u obchodu vykládky, dobře věděl, že musí najít majitele kola, jinak bude zle. Na místě čekal další hodinu, ale cyklista nebyl nikde k nalezení. Se svým kolegou nakonec usoudili, že je čas vydat se na cestu.  

Tohle rozhodnutí se mu však stalo osudným. Zanedlouho se německá policie obrátila na jeho zaměstnavatele s tím, že se pan David dopustil trestného činu ujetí od dopravní nehody. K jeho smůle si totiž zaměstnanci obchodu velmi dobře pamatovali, že na místě byla právě dodávka pana Davida – vypátrat provozovatele vozidla tak bylo otázkou několika hodin

Naštěstí měl šéf pana Davida u sebe právníky D.A.S., kteří přesně věděli, co v takové situaci dělat. Bylo jim jasné, že to, co se v Česku zdá jako banalita, má v Německu značné následky. V tomto případě mohla být panu Davidovi uložena celá řada sankcí – včetně vězení až na 3 roky nebo odnětí řidičského průkazu. Na pomoc si proto zavolali špičkového německého advokáta, aby si vzal na starost obhajobu před úřady. 

Advokát to neměl vůbec jednoduché. Jeho hlavní argument spočíval v tom, že se pan David snažil majitele kola najít, což dokazovala také dlouhá pauza z tachografu, výpověď jeho kolegy a zaměstnanců obchodu. Své důkazy podpořil i tím, že v Česku by se jednalo o pouhý přestupek. Odpor německých úřadů byl urputný, ale i přes jejich snahu řidiče potrestat „za každou cenu“, se advokátovi podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu – trestní stíhání pana Davida bylo zcela zastaveno. 

„Pánové, tohle byla excelentní práce,“ pochvaloval si pan David i jeho šéf. Díky pojištění D.A.S. nejen ušetřili náklady na obhajobu, ale také zbavili pana Davida těžkého břemene v podobě viny a výčitek svědomí. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek