Každá rada dobrá

June 27, 2022

Vyznat se v džungli právních předpisů není vůbec snadné. Své o tom ví také paní Věra, která se s prosbou o pomoc obrátila na právníky D.A.S. To se jí nakonec vyplatilo, díky jejich radě mohla vyřešit nelehkou finanční situaci.

Každý z nás se občas ocitne ve svízelné situaci. Do slepé uličky se dostala i paní Věra, která nedávno utrpěla těžký úraz. Čekala na ní operace a rehabilitace, která byla naplánovaná na několik měsíců. Byla tedy smířená s tím, že se do práce v nejbližší době nevrátí. „Co si jen počnu. Peníze z nemocenské mi přece stačit nebudou,“ povzdychla si. Věděla, že na slušné živobytí jí to nevystačí. 

Začala proto pátrat po možnostech, jak si přivydělat. Ve spleti všech právních pravidel se ale vůbec nevyznala. Vzpomněla si, že má sjednané pojištění právní ochrany, a tak se obrátila na D.A.S. Paní Věru zajímalo hlavně to, jestli může vykonávat vedlejší činnost u stejného zaměstnavatele, a navíc u toho pobírat nemocenskou.   

Přestože paní Věra neměla sjednaný tento druh poradenství, právníci ji v tom nenechali. Dali jí pár užitečných rad, díky nimž měla konečně jasno. Co všechno se dozvěděla? 

Zaprvé práci na vedlejší činnost jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) může, pokud neporušuje podmínky nároku na nemocenskou. Zadruhé, souběh pracovních poměrů u stejného zaměstnavatele také není žádnou překážkou. Pokud se jedná o přivýdělek ve stejném oboru, je potřeba dostat písemný souhlas hlavního zaměstnavatele. Jde-li o práci v jiném oboru, tohle pravidlo neplatí. Nakonec ji upozornili na to, aby dodržovala rozsah a dobu povolených vycházek stejně jako léčebný režim, který ji stanovil lékař

„Moc děkuji za vaše rady i vstřícný přístup. Nevím, koho jiného bych požádala o pomoc,“ děkovala právníkům paní Věra. Teď už věděla, že jejímu podnikání nic nebrání, a finanční krize je úspěšně zažehnána.  

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Nebezpečné liberecké chodníky

Nebezpečné liberecké chodníky

Voda, sníh nebo bláto dokáže na chodnících nadělat pěknou paseku – riziko uklouznutí a pádu je tak během zimních měsíců značně větší. Své o tom ví také pan Ondřej, který nebezpečí pěších zón okusil v centru Liberce.

Celý článek
Před týdnem

Z oběda rovnou k zubaři

Z oběda rovnou k zubaři

Kdo z vás nedá dopustit na salámovou pizzu? Pak patříte do klubu pana Martina, který každý týden objednával obědy z italské restaurace. Jednoho dne měl ale smůlu. A místo skvělého gurmánského zážitku ho čekala nepříjemná návštěva u zubaře.

Celý článek
Před 2 týdny

Poněkud komplikovanější sousedé

Poněkud komplikovanější sousedé

Když máte dobré sousedy, život ve vaší čtvrti je hned lepší. Zato když máte sousedy, kteří nedodržují domácí pravidla, z bydlení se může vyklubat noční můra. To zažila také paní Marcela. Jak si poradila s nepříjemnými sousedy?

Celý článek