Každá rada dobrá

June 27, 2022

Vyznat se v džungli právních předpisů není vůbec snadné. Své o tom ví také paní Věra, která se s prosbou o pomoc obrátila na právníky D.A.S. To se jí nakonec vyplatilo, díky jejich radě mohla vyřešit nelehkou finanční situaci.

Každý z nás se občas ocitne ve svízelné situaci. Do slepé uličky se dostala i paní Věra, která nedávno utrpěla těžký úraz. Čekala na ní operace a rehabilitace, která byla naplánovaná na několik měsíců. Byla tedy smířená s tím, že se do práce v nejbližší době nevrátí. „Co si jen počnu. Peníze z nemocenské mi přece stačit nebudou,“ povzdychla si. Věděla, že na slušné živobytí jí to nevystačí. 

Začala proto pátrat po možnostech, jak si přivydělat. Ve spleti všech právních pravidel se ale vůbec nevyznala. Vzpomněla si, že má sjednané pojištění právní ochrany, a tak se obrátila na D.A.S. Paní Věru zajímalo hlavně to, jestli může vykonávat vedlejší činnost u stejného zaměstnavatele, a navíc u toho pobírat nemocenskou.   

Přestože paní Věra neměla sjednaný tento druh poradenství, právníci ji v tom nenechali. Dali jí pár užitečných rad, díky nimž měla konečně jasno. Co všechno se dozvěděla? 

Zaprvé práci na vedlejší činnost jako OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) může, pokud neporušuje podmínky nároku na nemocenskou. Zadruhé, souběh pracovních poměrů u stejného zaměstnavatele také není žádnou překážkou. Pokud se jedná o přivýdělek ve stejném oboru, je potřeba dostat písemný souhlas hlavního zaměstnavatele. Jde-li o práci v jiném oboru, tohle pravidlo neplatí. Nakonec ji upozornili na to, aby dodržovala rozsah a dobu povolených vycházek stejně jako léčebný režim, který ji stanovil lékař

„Moc děkuji za vaše rady i vstřícný přístup. Nevím, koho jiného bych požádala o pomoc,“ děkovala právníkům paní Věra. Teď už věděla, že jejímu podnikání nic nebrání, a finanční krize je úspěšně zažehnána.  

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před týdnem

Hlučná lednice

Hlučná lednice

Stalo se vám někdy, že jste si koupili nový spotřebič a kvůli vadám ho chtěli brzy reklamovat? Nejspíš si říkáte, že taková situace by se měla obejít bez velkých obtíží. U pana Davida to tak bohužel nebylo. Jak si poradil s obtížnou reklamací?

Celý článek
Před 2 týdny

Invalidita bez nároku na kompenzaci

Invalidita bez nároku na kompenzaci

Jakmile se začnou nabalovat zdravotní komplikace, situace je téměř k nezastavení. Své o tom ví pan Jarda, který měl co dělat, aby zákroky doktorů ustál. Léčba byla nejen zdlouhavá, ale hlavně drahá. Pojišťovna se ovšem k placení pojistky neměla.

Celý článek
Před 3 týdny

Jak likvidace auta málem zlikvidovala svého majitele

Jak likvidace auta málem zlikvidovala svého majitele

Pan Lukáš se dovolené ve Slovinsku nemohl dočkat. Právě tato destinace je známá pro svou dechberoucí přírodu a okouzlující památky. Jeho výlet mu ale zkazila nečekaná dopravní nehoda, která měla fatální následky.

Celý článek