Když po mně pojišťovna chtěla zpětně zaplatit 270.000 Kč

Aug. 7, 2023

S pojišťovnami se nevyplatí zahrávat. Na všechno mají své předpisy a vyhrát nad nimi spor se může zdát téměř nemožné. Paní Lucie se však přesvědčila, že i zdánlivě neřešitelný případ může mít šťastný konec – zvlášť, když u sebe máte někoho, kdo má českou legislativu v malíčku.

Byla středa ráno a paní Lucie se chystala do práce. Už předem věděla, že ji čeká zdlouhavá cesta a hodiny popojíždění. Kolony byly na denním pořádku a dnešní den nebyl výjimkou. Jenže co se nestalo… jedno auto náhle odbočilo doprava, což štrůdl aut za ním přinutilo prudce zastavit. Paní Lucie to bohužel neubrzdila a narazila do řidiče před ní. Nikdo se zaplaťpánbůh nezranil, nicméně to pěkně odnesl nárazník, víko kufru a světla. Celková škoda se tak vyšplhala na zhruba 80.000 Kč.  

Majitel poškozeného auta to vzal sportovně. „Nic si z toho nedělejte, auto už stejně není nejmladší a tohle jsou jenom plechy,“ konejšil paní Lucii. I přesto, že kolem nehody jely 2 hlídky policie, oba řidiči se s nimi domluvili, že si záznam o nehodě sepíšou sami. Paní Lucie pak okamžitě nahlásila celou věc pojišťovně povinného ručení a celou věc měla za vyřízenou.  

Jaký šok jí čekal pár měsíců později, když od pojišťovny dostala předžalobní výzvu k úhradě 270. 848 Kč (uplatnění postižního práva ust. § 10 zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla). Pojišťovna povinného ručení za paní Lucii uhradila 241.808 Kč za celkovou škodu a 29.040 Kč za zapůjčení náhradního auta. Pak se ale rozhodla uplatnit regres, protože škoda při nehodě zjevně převýšila sumu 100.000 Kč. Pokud se tak stane, pak je potřeba nehodu ohlásit policii a zůstat na místě až do jejího příchodu. Jestliže řidič tuto povinnost poruší, pojišťovna po něm může požadovat částku, kterou za něj zaplatila. 

„To se mi snad zdá,“ začala panikařit paní Lucie a obratem zavolala do D.A.S. Právníci se hned pustili do práce a k případu přizvali špičkové advokáty, kteří přišli s neprůstřelným argumentem: „Výše škody podle soudní judikatury nelze usuzovat podle toho, jaká škoda byla nakonec v odborném servisu skutečně zjištěna, ale podle toho, jak se jevila na místě a zda pojištěný mohl poznat, že zřejmě převýší částku 100.000 Kč.“ Jejich argument podpořily také fotografie nebo fakt, že okolo jely 2 policejní hlídky, a ani jedna z nich se nad škodou nepozastavila.  

Jak to nakonec dopadlo? Už asi tušíte, D.A.S. se povedlo pojišťovnu přesvědčit, aby od regresu upustila. Paní Lucie tak ušetřila nejen 270.848 Kč, ale také 12.463 Kč za právní zastoupení. Hlavně jí ale ze srdce spadl obrovský kámen, jenž ji tížil už několik týdnů. „Moc vám děkuji za ochotu, rychlé jednání a profesionalitu. Bez vás bych tohle rozhodně nevyřešila,“ děkovala vděčně právníkům. Od teď prý bude na silnicích mimořádně pozorná, aby se do podobné šlamastiky už více nedostala.  

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Ideální partnerka na klíč

Ideální partnerka na klíč

Dnešní svět nabízí nekonečné možnosti, jak se seznámit se svým vysněným protějškem. Ne všechny z nich jsou ale férové. Na jeden randící podvod narazil i pan Jiří, který se nechal zlákat příslibem nové a úžasné partnerky.

Celý článek
Před týdnem

Pohledávka se 13letým zpožděním

Pohledávka se 13letým zpožděním

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Celý článek
Před 2 týdny

Srážka se stokilovým jelenem

Srážka se stokilovým jelenem

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Celý článek