Když si to pojišťovna rozmyslí

April 3, 2023

Stalo se vám někdy, že jste se zranili během sportovní aktivity, ale pojišťovna vám odmítla zaplatit škodu? Na tento problém narazil i pan Vítek, který si dlouhá léta pečlivě platil pojistku. A kdyby nebylo právníků D.A.S, skončil by nejen s ošklivým úrazem, ale také bez peněz.

Pan Vítek je nadšený sportovec – alespoň byl do té doby, než si při tenise nepěkně zranil rameno. Při takových situacích spoléháte na to, že vám pojišťovna uhradí náhradu škodu a pomůže vám s rekonvalescencí. V celé řadě případů si však snaží najít důvod, jak se ze svých povinností vyvléknout. A to se stalo i u pana Vítka.  

Pojišťovna pojistné vyplatila, pak si to ale rozmyslela a chtěla peníze zpátky. Důvod? „Újma na zdraví podle ní nebyla způsobena úrazem, ale degenerativním onemocněním klienta.“ Vůbec ovšem nebrala ohled na tvrzení pana Vítka a svědecké výpovědi jeho spoluhráčů, kteří říkali, že si kvůli pádu při zápasu poranil rameno. Ještě že měl sjednané pojištění D.A.S. – právníci totiž dobře věděli, co dělat.  

Netrvalo dlouho a D.A.S. se pustila do mimosoudního jednání s pojišťovnou. Právníci argumentovali svědky i lékařskou zprávou, kde byl daný úraz jasně označený diagnózou: podvrtnutí a natažení ramenního kloubu. Z této zprávy byl zřejmé, že aktuální zdravotní potíže jsou skutečně způsobené pádem, nikoliv onemocněním pana Vítka.  

Co na to pojišťovna? Argumentace byla postavena na neprůstřelných důkazech. To znamená, že pojišťovně nezbylo nic jiného než nárok pana Vítka uznat. Brzy na to mu byla vyplacena plná výše náhrady škody, která činila 150.000 Kč, a také plnění za trvalé následky úrazu ve výši 63.000 Kč. „Ani nevíte, jak moc se mi ulevilo,“ děkoval srdečně právníkům. Byl si jistý, že bez okamžitého jednání D.A.S. by o své nároky na pojistné přišel. A co víc, pokud by se případ dostal k soudu, musel si pan Vítek do právní asistence investovat alespoň 60.000 Kč

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek