Když si to pojišťovna rozmyslí

April 3, 2023

Stalo se vám někdy, že jste se zranili během sportovní aktivity, ale pojišťovna vám odmítla zaplatit škodu? Na tento problém narazil i pan Vítek, který si dlouhá léta pečlivě platil pojistku. A kdyby nebylo právníků D.A.S, skončil by nejen s ošklivým úrazem, ale také bez peněz.

Pan Vítek je nadšený sportovec – alespoň byl do té doby, než si při tenise nepěkně zranil rameno. Při takových situacích spoléháte na to, že vám pojišťovna uhradí náhradu škodu a pomůže vám s rekonvalescencí. V celé řadě případů si však snaží najít důvod, jak se ze svých povinností vyvléknout. A to se stalo i u pana Vítka.  

Pojišťovna pojistné vyplatila, pak si to ale rozmyslela a chtěla peníze zpátky. Důvod? „Újma na zdraví podle ní nebyla způsobena úrazem, ale degenerativním onemocněním klienta.“ Vůbec ovšem nebrala ohled na tvrzení pana Vítka a svědecké výpovědi jeho spoluhráčů, kteří říkali, že si kvůli pádu při zápasu poranil rameno. Ještě že měl sjednané pojištění D.A.S. – právníci totiž dobře věděli, co dělat.  

Netrvalo dlouho a D.A.S. se pustila do mimosoudního jednání s pojišťovnou. Právníci argumentovali svědky i lékařskou zprávou, kde byl daný úraz jasně označený diagnózou: podvrtnutí a natažení ramenního kloubu. Z této zprávy byl zřejmé, že aktuální zdravotní potíže jsou skutečně způsobené pádem, nikoliv onemocněním pana Vítka.  

Co na to pojišťovna? Argumentace byla postavena na neprůstřelných důkazech. To znamená, že pojišťovně nezbylo nic jiného než nárok pana Vítka uznat. Brzy na to mu byla vyplacena plná výše náhrady škody, která činila 150.000 Kč, a také plnění za trvalé následky úrazu ve výši 63.000 Kč. „Ani nevíte, jak moc se mi ulevilo,“ děkoval srdečně právníkům. Byl si jistý, že bez okamžitého jednání D.A.S. by o své nároky na pojistné přišel. A co víc, pokud by se případ dostal k soudu, musel si pan Vítek do právní asistence investovat alespoň 60.000 Kč

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek