Milionový podvod v autobazaru

Aug. 14, 2023

Pan Vašek je dlouholetým fanouškem aut a celý život snil o tom, jak si jednou koupí nablýskané SUV. Jenže takové auto stojí nemalé peníze, a tak si roky pečlivě šetřil. Jednoho dne se rozhodl svůj sen konečně splnit, ale jeho radost mu dlouho nevydržela.

Pan Vašek se už nějakou dobu poohlížel po novém autě. A protože roky tvrdě pracoval, rozhodl si udělat radost a pořídit svůj vysněný model. Nechtěl ale kupovat zajíce v pytli, a proto si v autobazaru domluvil testovací jízdu. Zážitek za volantem byl skvělý – jediné, co to kazilo, byla vada, která se během jízdy objevila. „Nebojte se, všechno to před prodejem opravíme,“ ujišťoval pana Vaška zaměstnanec autobazaru. A vadu skutečně odstranil. Panu Vaškovi tak v koupi nic nebránilo a zanedlouho s autobazarem podepsal smlouvu.  

„To se mi to bude jezdit,“ těšil se z vysněného modelu. Jeho nadšení ho však brzy přešlo. Po ujetí několika kilometrů se problém objevil znovu. Když ani následná oprava nepomohla, obrátil se pan Vašek na D.A.S. „Prosím vás, vůbec si nevím rady, zda mám trvat na další opravě, nebo auto rovnou vrátit,“ vysvětloval právníkům.  

Na základě odborné konzultace se pan Vašek rozhodl odstoupit od smlouvy. Prodejce s tím neměl žádný problém a s nespokojeným kupcem se domluvil na předání auta. Vše proběhlo v pořádku a pan Vašek měl zato, že je celá věc uzavřená. V té době se ale objevil poslední háček – prodejce po předávce začal hrát mrtvého brouka a peníze ne a ne poslat. „To se mi snad jen zdá,“ rozčiloval se pan Vašek. Právníci D.A.S. naštěstí přesně věděli, jak na prodejce zatlačit. Brzy nato mu poslali výzvu o vrácení částky z titulu bezdůvodného obohacení a pohrozili mu možnými dopady. Na to už prodejce velmi dobře slyšel a bez váhání sumu poslal.  

„Pánové, peníze přišly dneska ráno. Moc vám ještě jednou děkuji za asistenci,“ volal nadšeně pan Vašek. Na účtu mu přistálo 932.000 Kč, a díky D.A.S. navíc ušetřil částku 74.778 Kč, kterou by jinak musel zaplatit za služby advokáta. Pan Vašek se tak přesvědčil o tom, že právní pojištění se opravdu vyplatí. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek