Na každého neplatiče jednou dojde

Dec. 20, 2021

Splácet dluhy se musí. Ne každému se do této povinnosti ale chce. Do nepříjemné pozice se dostal taky pan Václav, když mu jeden z jeho stálých zákazníků přestal platit faktury. Strategii mrtvého brouka museli nakonec zatrhnout právníci D.A.S.

Pan Václav je zkušený podnikatel, který vlastní úspěšnou rodinnou firmou. Svou práci nadevše miluje a pro své zákazníky by se rozkrájel. Jeho dobroty ale mohou někteří zneužívat, což se jednoho dne potvrdilo. Byl to pan Libor, který si objednával služby pana Václava každý měsíc. Jenže platit se mu za ně nechtělo. Vystavené faktury hradil vždy pozdě a v čase koronavirové pandemie přestal úplně. „Co teď budu dělat,“ hořekoval pan Václav, kterému po všem tom čekání došla trpělivost. 

Nezbývalo nic jiného než zavolat na pomoc společnost D.A.S., aby mu pomohla při vymáhání neuhrazených pohledávek. Právníci okamžitě převzali otěže a sepsali výzvu k zaplacení zbylých částek ve formě splátkového kalendáře. V tu chvíli pan Libor úplně obrátil: „Ale jistě, všechno to zaplatím do poslední koruny,“ dušoval se právníkům.  

Po nějakém čase ale přestal znovu splácet, a tak ho právníci vyzvali, aby doplatil zbytek, jako bylo dohodnuto v podmínkách splátkového kalendáře. Jenže ani k tomu se pan Libor neměl – nereagoval na zprávy a vyhýbal se svým povinnostem, jak jen to šlo. Na řadu tak přišlo mimosoudní vyhledávání pohledávky, ale ani to neproběhlo úspěšně. Právníci proto museli vytáhnout poslední kalibr – žalobu.   

Až na tento třetí pokus se pan Libor chytl a byl donucen zaplatit zbytek dluhu panu Václavovi. Neminuly ho ani penále a úroky za nedodržení splatnosti, takže pan Václav obdržel slušnou částku navíc. „To je báječná zpráva,“ radoval se pan Václav, který byl moc rád, že celá věc je u konce. Teď už ví, jak si příště poradit s notorickými neplatiči.  

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Ideální partnerka na klíč

Ideální partnerka na klíč

Dnešní svět nabízí nekonečné možnosti, jak se seznámit se svým vysněným protějškem. Ne všechny z nich jsou ale férové. Na jeden randící podvod narazil i pan Jiří, který se nechal zlákat příslibem nové a úžasné partnerky.

Celý článek
Před týdnem

Pohledávka se 13letým zpožděním

Pohledávka se 13letým zpožděním

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Celý článek
Před 2 týdny

Srážka se stokilovým jelenem

Srážka se stokilovým jelenem

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Celý článek