Na rozmazané vidění si zvyknete

Nov. 20, 2023

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Pana Ondřeje trápily problémy s očima už nějakou dobu. Na krátkou vzdálenost viděl všechno jako ostříž…jenže, jakmile se objekt vzdálil do několika metrů, byl ztracený. Očař mu na klinice přeměřil dioptrie a řekl: „No jo, máte pravdu. Na dálku je zrak opravdu špatný. Předepíšu vám brýle.“ Pan Ondřej se zaradoval. Konečně pozná své známé na ulici a bude schopný přečíst nápisy na billboardech.  

Netrvalo dlouho a s papíry od lékaře se vydal do místní optiky, kde se svěřil se svým problémem. „Ale jistě, něco tady pro vás určitě najdeme,“ uklidňoval ho prodejce. Pan Ondřej dostal od svého očaře nakázáno, aby brýle nosil neustále – bylo proto důležité, aby mu perfektně seděly. Po chvíli hledání optik našel vhodné obroučky a sklíčka dal na úpravu.  

Za nějakou dobu byly brýle hotové a pan Ondřej se už nemohl dočkat, až si je vyzkouší. Jeho radost ale vyprchala během několika momentů. „To je nějaké zvláštní. Já pořád vidím rozmazaně,“ řekl optikovi. „Zkuste brýle nosit nějakou dobu. Uvidíte, že se to zlepší,“ poradil mu optik. Jenže nezlepšilo…po týdnu se pan Ondřej rozhodl brýle reklamovat, což optikovi radost neudělalo. Neobtěžoval se sepsat ani protokol a reklamaci neustále protahoval.  

Po týdnech čekání toho měl pan Ondřej dost. Obrátil se na D.A.S. a dobře udělal. Advokáti si prostudovali všechny doklady o koupi brýlí a následně kontaktovali optika. Vysvětili mu, že nedodržel ze zákona danou lhůtu na reklamaci, a proto má pan Ondřej nárok na vrácení celé kupní částky za brýle. Optik dobře věděl, že udělal chybu. A protože nestál o žádné další problémy, poslal panu Ondřejovi na účet peníze během několika dní. „To jsem moc rád, že to takhle dopadlo,“ děkoval právníkům pan Ondřej. Za vrácené peníze si brýle koupil v jiné optice a prý mu slouží výborně. Kromě starostí ale také ušetřil spoustu peněz. Pokud by na řešení problému využil služeb advokáta, zaplatil by minimálně 6.000 Kč.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek