Nebezpečná sněhová čepice a zamítnutá reklamace

May 27, 2024

Někdo se prvního sněhu nemůže dočkat, jiný si přeje, aby roztál co nejdříve. Druhý případ se týkal i paní Věrky, které nános sněhové pokrývky doma způsobil nemalé potíže.

Paní Věrka se vždycky poohlíží po věcech, které by její domov udělaly hezčí, útulnější a praktičtější. Jednoho dne ji zaujala stříška nad vstupní dveře, díky níž by rohožka a květináče byly vždy v bezpečí – ať už venku zuří vichřice nebo chumelenice. Bez velkého váhání stříšku zakoupila a nainstalovala.  

Nová domovní vychytávka pevně držela na svém místě a paní Věrce dělala velkou radost. Tedy alespoň do začátku zimy a první sněhové přeháňky, při které se stříška pod návalem napadaného sněhu zbortila. 

„Ale ne, to je taková škoda,” povzdechla si paní Věrka a rozhodla se stříšku reklamovat. V obchodě ji však velmi rychle zamítlli kvůli tomu, že prý nedodržela pokyny v přiloženém návodu a péči o zboží zanedbala. Nezbývalo nic jiného než zavolat do D.A.S.  

Advokáti dobře věděli, že paní Věrku v obchodě odbyli, a s výsledkem reklamace se nechtěli smířit. Obrátili se proto na prodejce a požadovali přehodnocení rozhodnutí. Bylo naprosto jasné, že zakoupené zboží nebylo vyrobené v takové kvalitě, aby plnilo svůj účel ve venkovních podmínkách, když nezvládlo ani první nános sněhu. Prodejce se samozřejmě vzpínal, ale pod tíhou argumentů nakonec ustoupil a paní Věrce peníze vrátil.  

Nyní si paní Věrka může koupit novou stříšku, která (tentokrát) něco vydrží, a zároveň nemusí vyjednávat s neochotným prodejcem. „Moc děkuji za asistenci, ušetřili jste mi spoustu starostí,” řekla paní Věrka. Kromě toho ale ušetřila také spoustu peněz. Bez pojištění právní ochrany by za advokáta a vypracování znaleckého posudku dala alespoň 14.000 Kč

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Vysněná dovolená, která skončila parkovací pokutou

Vysněná dovolená, která skončila parkovací pokutou

Hotely mají v dnešní době velkou konkurenci, a tak si své zákazníky snaží předcházet, jak to jen jde. To je přece správně, říkáte si. Co když taková snaha jde proti legislativě? Přečtěte si, co se na dovolené stalo panu Davidovi.

Celý článek
Před týdnem

Jak rychle se dokáže sesypat sen o novém bydlení

Jak rychle se dokáže sesypat sen o novém bydlení

Stavba vysněného domečku není zrovna jednoduchý úkol. O tom se přesvědčili všichni, co to kdy zkoušeli. Své by o tom mohl povídat i pan Tomáš, který kromě stavebních patálií musel řešit i spor s pojišťovnou. Jak to dopadlo?

Celý článek
Před 2 týdny

Tohle je noční můra každého nájemníka

Tohle je noční můra každého nájemníka

Najít dobrý byt a bezproblémového pronajímatele není zrovna jednoduchý úkol. O tom se přesvědčil i pan Leoš, který během let (neprávem) nashromáždil pěkně velký dluh. Ještě že měl na své straně advokáty D.A.S.

Celý článek