Nejen bunda může zahřát

Aug. 16, 2022

Co je drahé, to je kvalitní. Platí podle vás tato rovnice? Paní Ilona věřila, že pokud investuje do dražšího oblečení, déle jí vydrží. V tom se ale spletla. Kromě zklamání z nákupu musela čelit ještě nepříjemnému reklamačnímu procesu.

Paní Ilona je vášnivá shopaholička a na kožené bundě z výlohy značkového obchodu měla spadeno už nějakou dobu. Na jednu stranu ji sice odrazovala cena 5.999 Kč, na druhou stranu věděla, že bunda je kvalitní a že jí vydrží mnoho let. Sebevědomě se proto vydala ke kase a projela kreditkou platebním terminálem. „Už se nemůžu dočkat, až si ji vezmu na sebe,“ radovala se z podařeného nákupu paní Ilona.  

Týdny a měsíce plynuly a nadšení z nové kožené bundy stále přetrvávalo – tedy až do prvního praní. Po zhruba 3 měsících paní Ilona usoudila, že je na čase bundu vyčistit. Ještě předtím, než tak udělala, zkontrolovala pečlivě štítek s informací o praní. „Vše je nastavené, můžeme se do toho pustit,“ řekla si v duchu paní Ilona poté, co spustila program

O hodinu později ji ale čekal velký šok. Její luxusní značkový kousek se vevnitř scvrknul a poškodil. „To snad není možné,“ vykřikla s hrůzou v očích paní Ilona. Na nic dalšího už nečekala a vydala se do obchodu, aby bundu reklamovala. „Je nám líto, paní, ale pravděpodobně jste nedodržela pokyny při praní. Reklamaci vám tedy uznat nemůžeme,“ řekla prodavačka. 

„Takhle to teda nenechám,“ soptila paní Ilona a ihned kontaktovala právníky D.A.S. Ti celý případ pečlivě prozkoumali a dali za pravdu své klientce. Vložili se do reklamačního procesu a obrátili se na prodejce, aby přehodnotil své stanovisko. Prodejce kožených výrobků se zalekl přítomnosti právníků i možnosti vleklého sporu, pokud by nepřistoupil na reklamaci. Protože ale v obchodě nebyla dostupná velikost paní Ilony, nabídl prodejce vrácení celé kupní ceny ve výši 5.999 Kč.  

„Skvělé, nabídku přijímám,“ zaradovala se paní Ilona, která si za vrácené peníze už koupila jiný módní kousek. To ale není všechno. Díky D.A.S. navíc ušetřila 4.356 Kč za jiné právní zastoupení. Jak se ukázalo, že klienta může zahřát nejen bunda, ale i profesionální právní asistence. 

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek