Nejen bunda může zahřát

Aug. 16, 2022

Co je drahé, to je kvalitní. Platí podle vás tato rovnice? Paní Ilona věřila, že pokud investuje do dražšího oblečení, déle jí vydrží. V tom se ale spletla. Kromě zklamání z nákupu musela čelit ještě nepříjemnému reklamačnímu procesu.

Paní Ilona je vášnivá shopaholička a na kožené bundě z výlohy značkového obchodu měla spadeno už nějakou dobu. Na jednu stranu ji sice odrazovala cena 5.999 Kč, na druhou stranu věděla, že bunda je kvalitní a že jí vydrží mnoho let. Sebevědomě se proto vydala ke kase a projela kreditkou platebním terminálem. „Už se nemůžu dočkat, až si ji vezmu na sebe,“ radovala se z podařeného nákupu paní Ilona.  

Týdny a měsíce plynuly a nadšení z nové kožené bundy stále přetrvávalo – tedy až do prvního praní. Po zhruba 3 měsících paní Ilona usoudila, že je na čase bundu vyčistit. Ještě předtím, než tak udělala, zkontrolovala pečlivě štítek s informací o praní. „Vše je nastavené, můžeme se do toho pustit,“ řekla si v duchu paní Ilona poté, co spustila program

O hodinu později ji ale čekal velký šok. Její luxusní značkový kousek se vevnitř scvrknul a poškodil. „To snad není možné,“ vykřikla s hrůzou v očích paní Ilona. Na nic dalšího už nečekala a vydala se do obchodu, aby bundu reklamovala. „Je nám líto, paní, ale pravděpodobně jste nedodržela pokyny při praní. Reklamaci vám tedy uznat nemůžeme,“ řekla prodavačka. 

„Takhle to teda nenechám,“ soptila paní Ilona a ihned kontaktovala právníky D.A.S. Ti celý případ pečlivě prozkoumali a dali za pravdu své klientce. Vložili se do reklamačního procesu a obrátili se na prodejce, aby přehodnotil své stanovisko. Prodejce kožených výrobků se zalekl přítomnosti právníků i možnosti vleklého sporu, pokud by nepřistoupil na reklamaci. Protože ale v obchodě nebyla dostupná velikost paní Ilony, nabídl prodejce vrácení celé kupní ceny ve výši 5.999 Kč.  

„Skvělé, nabídku přijímám,“ zaradovala se paní Ilona, která si za vrácené peníze už koupila jiný módní kousek. To ale není všechno. Díky D.A.S. navíc ušetřila 4.356 Kč za jiné právní zastoupení. Jak se ukázalo, že klienta může zahřát nejen bunda, ale i profesionální právní asistence. 

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 6 dny

Zapomenutý dluh

Zapomenutý dluh

Dluhy se mají platit. Má to jen jednu malou výjimku – po promlčení lhůty na vymáhání tato povinnost odpadá. Co ale dělat, když se najde člověk, který po vás peníze bude chtít i přesto? Jako inspirace poslouží příběh našeho klienta, pana Františka.

Celý článek
Před 2 týdny

Není pila jako pila

Není pila jako pila

Ne všechny reklamace probíhají hladce. Někdy musíte na prodejce zatlačit a sáhnout po právní pomoci. To udělal i pan David a vyplatilo se. Ušetřil si tím nervy, čas i peníze. Inspirujte se příběhem, jak z neúspěšné reklamace stává úspěšná.

Celý článek
Před 2 týdny

Nepovedené Vánoce v Dubaji

Nepovedené Vánoce v Dubaji

Vánoce v teple a u bazénu? To je sen nejednoho z nás. Na exotickou dovolenou se těšili také manželé Vladimír a Iveta, kteří zaplatili nemalou částku za luxusní dubajský hotel. Jejich představy o prvotřídní dovolené se ale rychle rozplynuly.

Celý článek