Nepovedená oprava notebooku

Oct. 24, 2022

U elektroniky nikdy nevíte, kdy se rozhodne, že vypoví službu. Notebook pana Ládi se pokazil hned dvakrát, před opravou a po opravě. Reklamace tak dostala zcela nový rozměr a pan Láďa nakonec musel sáhnout i po právní pomoci.

Pan Láďa používá pro svou práci notebook každý den. Jakmile se objeví závada, je potřeba, aby to bleskově vyřešil. A jak to u elektroniky bývá, vždycky si pro pokažení vybere chvíli, kdy se to hodí nejméně. Jednoho dne si pan Láďa všimnul, že u notebooku nefunguje CD mechanika, kterou zrovna nutně potřeboval. Na nic proto nečekal a rychle se vydal do opravny. 

„Jasně, to se stává, rádi vám to opravíme. Zítra si notebook můžete vyzvednout,“ řekl prodavač. Pan Láďa se další den vrátil do prodejny a těšil se na to, až bude notebook opět fungovat. V tom se ovšem spletl. Jedna závada sice byla vyřešená, záhy se ale objevila další. Tentokrát se notebook začal po několika minutách samovolně vypínat. „To snad nemyslíte vážně,“ rozčiloval se pan Láďa. Znovu tedy nakráčel do prodejny a dožadoval se vysvětlení. 

„Vypadá to na přehřátí. Nechte to u nás, všechno opravíme,“ sdělil mu prodavač. Po pár dnech se pan Láďa dozvěděl, že se jedná o rozsáhlejší problém se základní deskou a že jeho zařízení bude předáno na hlubší diagnostiku, aby se posoudily možnosti opravy. Za tohle chtěli v opravně 3.700 Kč. Pan Láďa byl přesvědčený, že tuto závadu zavinili sami, a tak chtěl, aby ji odstranili na vlastní náklady. Jak asi tušíte, opravna to odmítla.  

Pan Láďa měl naštěstí sjednané pojištění právní ochrany, a tak kontaktoval D.A.S., aby mu poradili, co dělat. Právníci se rychle pustili do jednání s opravnou a požadovali, aby jejich klientovi vyhověli. Poukázali na to, že před opravou neměl notebook žádné podobné vady, takže se dá předpokládat, že problémy způsobila špatně provedená oprava. Jak to celé nakonec dopadlo? 

Opravna si stála za tím, že nic špatně neudělala. Protože ale věděla, že právníci neustoupí ani o píď, nabídla nejen opravu na vlastní náklady, ale také výměnu notebooku za jiný. Pan Láďa zajásal, konečně se věci začaly hýbat. Netrvalo dlouho a opravený notebook měl zpátky doma. Případ byl tedy úspěšně u konce a pan Láďa nemohl být šťastnější. Díky pojištění právní ochrany ušetřil nejen 3.700 Kč za provedenou opravu, ale také několik tisíc za případné advokátní služby. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Ideální partnerka na klíč

Ideální partnerka na klíč

Dnešní svět nabízí nekonečné možnosti, jak se seznámit se svým vysněným protějškem. Ne všechny z nich jsou ale férové. Na jeden randící podvod narazil i pan Jiří, který se nechal zlákat příslibem nové a úžasné partnerky.

Celý článek
Před týdnem

Pohledávka se 13letým zpožděním

Pohledávka se 13letým zpožděním

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Celý článek
Před 2 týdny

Srážka se stokilovým jelenem

Srážka se stokilovým jelenem

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Celý článek