Nesprávně podaná reklamace

Jan. 30, 2023

V seznamu reklamačních pravidel by se jeden rychle ztratil. Když ale po svém boku máte někoho, kdo se ve všech ustanoveních vyzná, pak vaše šance na úspěšnou reklamaci raketově roste. O tom se přesvědčil i pan Daniel.

Pan Daniel pracuje jako šéf v jedné velké průmyslové firmě a součástí jeho práce je nákup potřebného vybavení. Už nějakou dobu pozoroval, že světla ve výrobní hale neslouží tak dobře jako dřív. „Je na čase pořídit zbrusu nová,“ řekl si pro sebe a zanedlouho objednal 50 průmyslových světel.  

Kdyby všechno fungovalo, tak by tento příběh nevznikl. Jenže… asi po měsíci užívání přestalo fungovat přesně 20 z nich. „To se mi snad jen zdá,“ rozčílil se pan Daniel, protože věděl, že ho čeká staré známé reklamační kolečko. A právě to byl začátek celého problému. V reklamaci totiž uvedl, že nefunkčnost světel způsobilo nesprávné elektrické napětí v hale – znamenalo, že světla jsou sama o sobě bez závady a chyba je na jeho straně. To byla informace, která pana Daniela už na začátku postavila do nevýhodné pozice.  

Jak to bylo dál? Prodejce reklamační protokol přijal a řekl, že světla prověří. Plynuly dny a týdny, ale po finálním rozhodnutí nebylo ani slechu. Pan Daniel na reklamaci chvátal, a tak začal prodejce urgovat. Všechno bylo marné. V tu chvíli usoudil, že je čas vytasit silnější kalibr – společnost D.A.S.  

Právníci na nic nečekali a pustili se do práce. Věděli, že na ně čeká nelehký úkol už jen proto, jakým stylem pan Daniel zdůvodnil reklamaci. To je ale neodradilo. Začali pečlivě studovat obchodní podmínky a narazili na jednu důležitou věc: Kupující má právo odstoupit od smlouvy, pokud jeho reklamace není vyřízena do 30 dnů. Přesně v tento okamžik se věc zcela otočila ve prospěch pana Daniela, jelikož světla reklamoval před 32 dny a pořád nebylo nic vyřízené. Právníci poslali prodejci odstoupení od smlouvy a vyzvali ho k vrácení celé kupní ceny, která dělala 90.000 Kč. „Tak to v žádném případě, dám vám peníze pouze za 20 reklamovaných světel,“ cukal se prodejce. Bohužel nevěděl, že odstoupením se ruší celá smlouva od začátku, nikoliv pouze její část. 

Jeho nesouhlas mu byl málo platný. Právníci všechno doložili obsáhlou právní analýzou a judikatorními závěry Nejvyšší soudu ČR u podobných případů. V tu chvíli už byl prodejce bezbranný. Hned další den sdělil právníkům, že nárok pana Daniela uznává a že mu vrátí celou kupní cenu. „To je báječné,“ zaradoval se pan Daniel, který byl kvůli špatně podané reklamaci na pochybách celou dobu. Díky D.A.S. se ale přesvědčil, že i na první pohled prohraný spor může vzít nečekaný obrat, když máte po svém boku profesionály. Mimo to ušetřil minimálně 35.000 Kč za úkony, které by si bez asistence D.A.S. účtoval advokát. 

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Nebezpečné liberecké chodníky

Nebezpečné liberecké chodníky

Voda, sníh nebo bláto dokáže na chodnících nadělat pěknou paseku – riziko uklouznutí a pádu je tak během zimních měsíců značně větší. Své o tom ví také pan Ondřej, který nebezpečí pěších zón okusil v centru Liberce.

Celý článek
Před týdnem

Z oběda rovnou k zubaři

Z oběda rovnou k zubaři

Kdo z vás nedá dopustit na salámovou pizzu? Pak patříte do klubu pana Martina, který každý týden objednával obědy z italské restaurace. Jednoho dne měl ale smůlu. A místo skvělého gurmánského zážitku ho čekala nepříjemná návštěva u zubaře.

Celý článek
Před 2 týdny

Poněkud komplikovanější sousedé

Poněkud komplikovanější sousedé

Když máte dobré sousedy, život ve vaší čtvrti je hned lepší. Zato když máte sousedy, kteří nedodržují domácí pravidla, z bydlení se může vyklubat noční můra. To zažila také paní Marcela. Jak si poradila s nepříjemnými sousedy?

Celý článek