Nevydařený výlet do Vídně

Jan. 10, 2023

Nádherná architektura, rozlehlé parky a vzrušující atrakce. Vídeň je město, které rozhodně má co nabídnout. Jeho krásu přijela obdivovat i paní Markéta se svou starou maminkou. Společný výlet ale nedopadl tak, jak si plánovaly.

Paní Markéta už dlouhou dobu uvažovala o tom, že svou mamku vezme někam na výlet. A protože bydlí nedaleko rakouských hranic, rozhodnutí padlo jednoznačně na Vídeň. „To je ale báječný nápad,“ zaradovala se maminka, když se dozvěděla o blížícím se dobrodružství. Netrvalou dlouho a společně navštívily okouzlující zámek Schönbrunn, pokochaly se panoramaty města a zavítaly i do proslulé vídeňské zoo

Všechno bylo v ten den perfektní. Výlet jim pokazila až zpáteční cesta, při které se jim přihodila drobná bouračka. Paní Markéta okamžitě na místo volala policii, která ji však odmítla se slovy: „Máme toho moc, sepište si prosím záznam nehody a vyměňte si údaje o pojištění.“ To bylo pro paní Markétu něco nového. Neměla však na vybranou, a tak pod tlakem rychle sepsala záznam, udělala pár fotek a s nabouraným autem jela domů. 

Když si doma záznam procházela ještě jednou, zmocnila se jí panika: „Vždy to vypadá, jako kdybych nehodu zavinila já,“ naříkala. Naštěstí věděla, co má v takové situaci dělat, a hned zavolala do D.A.S.  

Právníci se pustili do práce a snažili se náhradu škody uplatnit u rakouské pojišťovny. Bylo to však marné. Při nehodách, u kterých neexistuje záznam od policie, jsou důkazní možnosti hodně omezené – záznam a fotografie z místa nehody proto hrají klíčovou roli. A protože záznam ukazoval na paní Markétu, jakožto na viníka nehody, pojišťovna odmítla cokoliv proplatit.  

Právníci se ale nevzdávali a obrátili se na spolupracujícího rakouského advokáta, který se v místních úřadech výborně vyzná. A to se ukázalo jako vynikající volba. Rakouský advokát se rychle pustil do dopisové přestřelky s pojišťovnou, což nakonec přineslo své ovoce – pojišťovna souhlasila s tím, že uhradí 50 % škody.  

„To je úžasná novina,“ zaradovala se paní Markéta, která už pomalu ztrácela naději. Díky D.A.S. ušetřila přes 20.000 Kč za škody na autě a dalších 7.000 Kč za advokáta.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek