Nevydařený výlet do Vídně

Jan. 10, 2023

Nádherná architektura, rozlehlé parky a vzrušující atrakce. Vídeň je město, které rozhodně má co nabídnout. Jeho krásu přijela obdivovat i paní Markéta se svou starou maminkou. Společný výlet ale nedopadl tak, jak si plánovaly.

Paní Markéta už dlouhou dobu uvažovala o tom, že svou mamku vezme někam na výlet. A protože bydlí nedaleko rakouských hranic, rozhodnutí padlo jednoznačně na Vídeň. „To je ale báječný nápad,“ zaradovala se maminka, když se dozvěděla o blížícím se dobrodružství. Netrvalou dlouho a společně navštívily okouzlující zámek Schönbrunn, pokochaly se panoramaty města a zavítaly i do proslulé vídeňské zoo

Všechno bylo v ten den perfektní. Výlet jim pokazila až zpáteční cesta, při které se jim přihodila drobná bouračka. Paní Markéta okamžitě na místo volala policii, která ji však odmítla se slovy: „Máme toho moc, sepište si prosím záznam nehody a vyměňte si údaje o pojištění.“ To bylo pro paní Markétu něco nového. Neměla však na vybranou, a tak pod tlakem rychle sepsala záznam, udělala pár fotek a s nabouraným autem jela domů. 

Když si doma záznam procházela ještě jednou, zmocnila se jí panika: „Vždy to vypadá, jako kdybych nehodu zavinila já,“ naříkala. Naštěstí věděla, co má v takové situaci dělat, a hned zavolala do D.A.S.  

Právníci se pustili do práce a snažili se náhradu škody uplatnit u rakouské pojišťovny. Bylo to však marné. Při nehodách, u kterých neexistuje záznam od policie, jsou důkazní možnosti hodně omezené – záznam a fotografie z místa nehody proto hrají klíčovou roli. A protože záznam ukazoval na paní Markétu, jakožto na viníka nehody, pojišťovna odmítla cokoliv proplatit.  

Právníci se ale nevzdávali a obrátili se na spolupracujícího rakouského advokáta, který se v místních úřadech výborně vyzná. A to se ukázalo jako vynikající volba. Rakouský advokát se rychle pustil do dopisové přestřelky s pojišťovnou, což nakonec přineslo své ovoce – pojišťovna souhlasila s tím, že uhradí 50 % škody.  

„To je úžasná novina,“ zaradovala se paní Markéta, která už pomalu ztrácela naději. Díky D.A.S. ušetřila přes 20.000 Kč za škody na autě a dalších 7.000 Kč za advokáta.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek