Odtah za všechny prachy

May 23, 2022

Taky se vám stalo, že vám někdo naúčtoval podstatně víc, než kolik měl? Rozhodně v tom nejste sami. Nepříjemných čísel se vyděsil i pan Karel, který musel zaplatit tučný poplatek za odtah. Naštěstí přesně věděl, jak tuhle nespravedlnost vyřešit.

Pan Karel, majitel expediční firmy, je typ člověka, co má vždy všechno pod palcem. Dobře ví, jak důležité je být připravený, zvlášť na silnicích. Pro všechny své nákladní automobily měl proto sjednané havarijní pojištění, a k tomu navíc asistenci v případě nehody nebo poruchy.  

Jeho připravenost se mu vyplatila na podzim minulého roku, kdy mu volal jeden z jeho řidičů: „Šéfe, máme problém. Můj náklaďák mi hlásí poruchu.“ Pan Karel si nelámal hlavu. Věděl, že stačí napsat pojišťovně a spojit se s asistenční službou. „Nic si z toho nedělej, zavolám odtahovku.“  

Pro opravu zvolil pan Karel svůj oblíbený servis. Nebyla to sice nejbližší možnost, zato podle jeho slov ta nejspolehlivější. Pojišťovna mu oznámila, že mu uhradí odtah jen k nejbližšímu servisu, zatímco zbytek si bude muset doplatit sám. „To není žádný problém. S tímhle servisem jsem spokojený dlouhé roky, takže mi to za to stojí,“ vysvětlil pan Karel po tom, co mu zaměstnanec asistenční služby sdělil výši doplatku.  

Jak velké překvapení čekalo pana Karla, když mu po pár hodinách volal jeho řidič a řekl, že odtahovka požaduje doplatek o 40 % vyšší, než panu Karlovi slíbila asistenční služba. „Zaplať to, nebudeme se s nimi dohadovat,“ řekl řidiči. Hned potom ale kontaktoval právníky D.A.S., aby celou záležitost prověřili.  

Po pečlivém prostudování pojistných podmínek měli právníci jasno: buď zaměstnanec asistenční služby předal špatnou informaci, nebo došlo k chybě při počítání částky za odtah. Právníci D.A.S. nenechali pana Karla na holičkách a hned se obrátili na asistenční službu. Ta provedla důkladné šetření: poslechla si záznam rozhovoru pana Karla se zaměstnancem a provedla kontrolu fakturace. Jak to nakonec dopadlo? 

Ano, opravdu došlo k chybě a panu Karlovi bylo neprávem naúčtováno o 40 % více. Pan Karel se tak dočkal nejen upřímné omluvy, ale také poslání přeplatku. „Odvedli jste skvělou práci,“ poděkoval právníkům D.A.S. a byl moc rád, že se vše vyřešilo, aniž by se musel přetahovat o své peníze. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před týdnem

Každá rada dobrá

Každá rada dobrá

Vyznat se v džungli právních předpisů není vůbec snadné. Své o tom ví také paní Věra, která se s prosbou o pomoc obrátila na právníky D.A.S. To se jí nakonec vyplatilo, díky jejich radě mohla vyřešit nelehkou finanční situaci.

Celý článek
Před 3 týdny

Potopa z akvárka

Potopa z akvárka

Domov vám může vytopit mnoho věcí. Někdy to jsou sousedi, jindy to může být třeba přetékající vana. Slyšeli jste ale někdy, že byt vytopilo akvárko? U pana Mirka se to skutečně stalo. Kromě velkého úklidu navíc čelil i soudní tahanici s dodavatelem akvárka.

Celý článek
Před měsícem

Developer podvodník

Developer podvodník

Když jde o koupi nemovitosti, vzduchem létají velké částky. V tomto případě se rozhodně vyplatí nastudovat kupní smlouvu a další právní dokumenty, abyste nepřišli o žádné peníze. Pan Libor tuto práci raději svěřil expertům, a dobře udělal.

Celý článek