Oprava auta, která vám (bez pojišťovny) udělá díru do rozpočtu

April 22, 2024

Opravy auta nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Přesvědčil se o tom i pan Franta, který měl podle servisu zaplatit až 100.000 Kč. Tato suma ho sice překvapila, ale nepolekala. Spoléhal totiž na to, že mu pojišťovna s platbou pomůže. Realita byla ovšem jiná.

Na první pohled v patové situaci se ocitl pan Franta, když ze servisu dostal už 2. upomínku k platbě. Servis se dožadoval úhrady téměř 100.000 Kč, které ovšem u sebe neměl. Pojišťovna havarijního pojištění se k proplacení faktury už 4 měsíce neměla. I přestože jí pan Franta předal veškeré dostupné podklady a oprava byla dávno hotová. Událost stále ležela na stole u likvidátora, který zřejmě neměl čas, aby složku otevřel.  

Pan Franta se tak celý zoufalý obrátil na D.A.S. „Dokázali byste likvidaci urychlit?“ ptal se advokátů. Ti se hned pustili do práce a snažili se celý proces popohnat. Narazili ovšem na nerudného likvidátora, který znovu žádal o doložení dokladů z havárie.

Největší problém spočíval v požadavku na načtená data všech uložených závad z řídící jednotky. Důležitý byl nejen popis chyby, ale také stav tachometru při jejím výskytu a čas vzniku. Konektor, který by tyto údaje do diagnostiky běžně zapsal, totiž byl při nehodě „uražen“, a požadovaná data tak nemohl zaznamenat. Navíc neexistoval žádný další způsob, jak je obstarat. 

Co s tím? Advokáti se chytli toho, že po nehodě se pojišťovnou pověřený technik na poškozené auto (dokonce dvakrát) osobně podíval. Na místě před všemi jasně prohlásil, že podrobnější výpis z diagnostiky není nutný. Dokumentaci ke škodě advokáti barevně rozčlenili a opoznámkovali, aby likvidátor konečně viděl všechny rozhodné informace.  

A jak to nakonec dopadlo? Pojišťovna fakturu za opravu auta uhradila v plné výši a panu Frantovi se písemně omluvila za prodlení. Dokonce mu poštou zaslala i tankovací kartu, kterou může využít na dalších cestách. Noční můra z dluhů a rozbitého auta tak nadobro zmizela. „To mi ale spadl kámen ze srdce,“ oddychl si pan Franta a znovu se přesvědčil, jak užitečná je právní ochrana od D.A.S.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek