Parťák, který je s vámi u každého kroku

April 17, 2023

Víte, co dělat, když se připletete do autonehody? Pan Zdeněk byl na vážkách, proto se hned po incidentu obrátil na D.A.S. A dobře udělal. Asistence, právní rady a zajištění komunikace s pojišťovnou vám ušetří nejen mnoho časů, ale také nervů.

Pan Zdeněk je opatrný a spolehlivý řidič, který se na silnicích bez nehod pohybuje už desítky let. Jednoho dne však měl smůlu a cyklus jízdy bez nehod se přerušil. Z bouračky sice vyvázl bez zranění, ale jeho auto to ošklivě odneslo. Ještě že měl sjednané pojištění právní ochrany. Při telefonátu mu právníci vysvětlili, jak má správně postupovat – hezky krok za krokem

Pan Zdeněk dostal jasné instrukce, a podle nich se také řídil: vše nahlásil na pojišťovnu a zaslal důkazy o nehodě na policii. Jelikož byl uznán za poškozeného, byla celá věc nahlášena na odpovědnostní pojišťovnu viníka, která provedla likvidaci formou totální škody. Tady se ovšem vyskytl první problém. Navrhovaný odhad škody vůbec neodpovídal realitě. Pan Zdeněk se nenechal odbýt, a oslovil D.A.S. podruhé. Právníci situaci už znali, a tak bleskově kontaktovali pojišťovnu a požadovali, aby své rozhodnutí přehodnotila. To se nakonec stalo.  

V tuto chvíli by se mohlo zdát, že celá věc je tímto vyřešená. Opak byl pravdou. Vyskytl se ještě jeden háček. Pan Zdeněk totiž začal řešit náhrady nákladů za zapůjčení náhradního auta, zatímco se jeho auto opravuje. Právníci navrhli, aby svůj nárok uplatnil u pojišťovny viníka, jenže pojišťovna se opět cukala – tentokrát uznala jen část z nárokované částky.  

Jak to celé dopadlo? I v tomto případě byli právníci úspěšní. Pojišťovna nakonec uznala dané nároky a uhradila pan Zdeňkovi požadovanou částku za zapůjčení náhradního vozidla po celou dobu opravy svého auta. „Moc vám děkuji. Ani nevím, co bych si bez vás počal,“ řekl vděčně právníkům. Kromě starostí totiž ušetřil poměrně velké peníze. Bez sjednaného pojištění by za služby advokáta pravděpodobně zaplatil částku ve výši 18.005 Kč. Pan Zdeněk se hned 3krát přesvědčil o tom, že na D.A.S. se může vždy spolehnout.  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek