Pojišťovna, která pro udržení klientů udělá cokoliv

June 19, 2023

Kdo má ostřejší lokty, ten vyhrává. Málokde se strhává takový konkurenční boj jako mezi pojišťovnami. Aby klienty ukořistily pro sebe a udržely je, jsou ochotné udělat cokoliv. O tom se přesvědčila také paní Lucie, která se nechala unést první výhodnou nabídkou. Pak toho ale litovala.

Výhodné nabídky, které až tak výhodné nebývají. Paní Lucie hledala pojistku pro své auto s jasným cílem: najít to nejlepší. Na jedno takové narazila u nejmenované pojišťovny, která jí společně s povinným ručením nabízela za dobrou cenu i havarijní pojištění. Paní Lucie se nechala strhnout úžasnými benefity i přesvědčivým přednesem pojišťováka a rozhodla se smlouvu podepsat. 

Jenže to neměla dělat… záhy totiž zjistila, že jiná pojišťovna nabízí mnohem lepší cenu. „To jsem se tedy unáhlila,“ zakroutila hlavou paní Lucie a po pár dnech zaslala pojišťovně písemnou výpověď s důvodem pro zrušení pojistky (sjednání jiné pojistné smlouvy). V tu chvíli si myslela, že celá záležitost je uzavřená. V tom se ale mýlila.  

První reakce pojišťovny zněla takto: „To je zvláštní, ale žádnou pojistnou smlouvu pod vaším jménem tady nemáme,“ ozvali se jí z pojišťovny. Paní Lucie se nedala a zaslala pojistnou smlouvu znovu. Trvalo to celé 2 měsíce, než pojišťovna odpověděla: „Je nám líto, ale odstoupení ze smlouvy nepovažujeme za platné. Sjednání pojistky s jinou pojišťovnou nevidíme jako důvod k zániku původního pojištění.“  

Paní Lucie se v kličkách pojišťovny nevyznala, a tak na pomoc zavolala někoho, kdo je na ně expert. Právníci D.A.S. celý případ pečlivě prostudovali a měli jasno: pojišťovna nemá nárok paní Lucii držet v šachu. A svou pravdu se rozhodli také dokázat. Obrátili se na pojišťovnu a argumentovali tím, že paní Lucie zaslala výpověď včas (podle pojistných podmínek) a z jejího jednání bylo zřejmé, že výpověď myslí vážně. 

Pojišťovna věděla, že vyjednávání s D.A.S. je marné. A proto jí nezbývalo nic jiného než přistoupit na stanovisko paní Lucie a pojistnou smlouvu ukončit zpětně. „To mi spadl kámen ze srdce,“ vydechla s úlevou paní Lucie, jakmile zjistila, že spor s právníky vyhrála. Nejen, že ušetřila peníze za placení obou pojistek, ale také za případné náklady na právní pomoc. 

  

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek