Rodinné peklo

May 21, 2023

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Dvougenerační domy mají své kouzlo – v jednom patře bydlí rodiče, v druhém patře děti se svou rodinou. To znamená, že k sobě vždy máte blízko a domácí záležitosti můžete vyřizovat společně. Jenže někdy může neustálá blízkost spíše uškodit. Své by vám o tom mohla povídat paní Lucie, která se nastěhovala se svým manželem do domu, ve kterém bydlela i jeho maminka. Vzhledem k tomu, že paní Mirka dům přepsala na svého syna, jeho povinností byla pečlivá údržba.

Dům už byl starší, takže postupně začaly odcházet nejrůznější věci. Korunu tomu všemu dal 50letý kotel, který vydával podezřelé zvuky, zhasínal, jak se mu chtělo, byl cítit plynem a při ohřevu z něj šlehaly velké plameny. Opravdové peklo nepředstavoval rozbitý kotel, ale domluva mezi tchýní Mirkou a paní Lucií. „Maminko, ten kotel musíme vyměnit dřív, než celý barák vyletí do vzduchu.“ Jenže s paní Mirkou nebylo jednoduché pořízení. „Vy jste se všichni zbláznili. Dokud tady bydlím, nový kotel se pořizovat nebude,“ řekla dotčeně. Paní Lucie se svým manželem byli už zoufalí. Ať se snažili, jak chtěli, Mirku přemluvit nedokázali. A protože byla situace kritická, požádali o radu právníky D.A.S.

Právníci měli ohledně situace jasno: pro vztahy mezi maminkou a jejím synem se dá použít ustanovení o vztazích mezi nájemcem a pronajímatelem. „Za běžnou údržbu, jako je výměna žárovek, úklid nebo vymetení komína, odpovídá maminka. Nicméně ostatní údržbu věci má na starosti syn, jakožto vlastník služebné věci. Ze zákona jasně vyplývá, že maminka bude muset v této záležitosti ustoupit,“ řekli právníci.

Netrvalo dlouho a začaly se dít zázraky – paní Mirka nakonec ustoupila. Po právní radě dospěla k názoru, že výměna kotle je nevyhnutelná. Po jejím souhlasu už vše šlo jako po drátkách. „Moc děkujeme za vaše poradenství,“ děkovali manželé právníkům. Bůh ví, jak dlouho by jinak trvalo vyjednávají s tvrdohlavou paní Mirkou.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek