S pedagogy nejsou žerty

March 27, 2023

Škola není žádný holubník a nekázeň se jednoznačně trestá. Se svými vtípky ve škole nepochodil ani student Petr, který málem čelil trestnímu oznámení. Jak se z této šlamastiky vymanil? Ještě že měl po boku zkušené právníky D.A.S.

Petr byl typickým studentem střední školy, který si potrpí na školní neplechy a žertíky. Učitelé i jeho kumpáni na to byli už zvyklí, takže je jen tak něco nepřekvapilo. Jednoho dne se však rozhodl zajít o krok dál: navštívit výuku jiné střední školy.  

Věčný šprýmař Petr přišel do budovy místního gymnázia a spolu s ostatními studenty po zvonění zasednul do lavice. „Dobrý den, jmenuji se Petr a jsem tady nový,“ oznámil spolužákům a vyučujícímu. Panu učiteli Jedličkovi na tom nepřišlo nic zvláštního, a tak se bez dalších otázek začal věnovat výkladu. V tu chvíli začal Petr se svou show. Komentoval každou učitelovou otázku a trousil nemístné poznámky, až se celá třída za břicho popadala. Asi si dokážete představit, že výklad látky a snaha pana učitele byla v troskách.  

Hodina skončila a Petr odešel do své školy s pocitem, že svou misi zvládl na jedničku. Nebyl však jediný, kdo nad uplynulou hodinou přemýšlel. Panu Jedličkovi to nedalo a začal si o „novém, neukázněném“ žákovi zjišťovat další informace.  

O pár týdnů později dorazilo k Petrovi domů předvolání k podání vysvětlení ve věci přestupku proti občanskému soužití. „Tomu nerozumím, vždyť to byl jenom vtip,“ vysvětloval doma naštvaným rodičům. Ještě že maminka měla sjednané pojištění D.A.S.  

Po prověření detailů situace se obhajoby chopila šikovná advokátka, která měla ve věci jasno: Petrovo jednání nikoho neohrozilo ani nepoškodilo, aby mohlo být považováno za přestupek, natož trestný čin. 

Panu Jedličkovi to chvíli trvalo, ale nakonec se s žertíky Petra smířil. Petr se přišel panu učiteli upřímně omluvit a pan Jedlička správní řízení zastavil. Ještě že se tak stalo. Nebýt zásahu pojišťovny žertík studenta Petra by vyšel velice draho. Za běžnou asistenci by si advokát naúčtoval 3.300 Kč, jinak by mu hrozila pokuta až ve výši 10.000 Kč a omezující opatření (například zákaz navštěvovat gymnázium a jeho přilehlé pozemky). Petr si svou lekci ale dobře zapamatoval a slíbil, že bude ve škole už jenom sekat dobrotu. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek