S pedagogy nejsou žerty

March 27, 2023

Škola není žádný holubník a nekázeň se jednoznačně trestá. Se svými vtípky ve škole nepochodil ani student Petr, který málem čelil trestnímu oznámení. Jak se z této šlamastiky vymanil? Ještě že měl po boku zkušené právníky D.A.S.

Petr byl typickým studentem střední školy, který si potrpí na školní neplechy a žertíky. Učitelé i jeho kumpáni na to byli už zvyklí, takže je jen tak něco nepřekvapilo. Jednoho dne se však rozhodl zajít o krok dál: navštívit výuku jiné střední školy.  

Věčný šprýmař Petr přišel do budovy místního gymnázia a spolu s ostatními studenty po zvonění zasednul do lavice. „Dobrý den, jmenuji se Petr a jsem tady nový,“ oznámil spolužákům a vyučujícímu. Panu učiteli Jedličkovi na tom nepřišlo nic zvláštního, a tak se bez dalších otázek začal věnovat výkladu. V tu chvíli začal Petr se svou show. Komentoval každou učitelovou otázku a trousil nemístné poznámky, až se celá třída za břicho popadala. Asi si dokážete představit, že výklad látky a snaha pana učitele byla v troskách.  

Hodina skončila a Petr odešel do své školy s pocitem, že svou misi zvládl na jedničku. Nebyl však jediný, kdo nad uplynulou hodinou přemýšlel. Panu Jedličkovi to nedalo a začal si o „novém, neukázněném“ žákovi zjišťovat další informace.  

O pár týdnů později dorazilo k Petrovi domů předvolání k podání vysvětlení ve věci přestupku proti občanskému soužití. „Tomu nerozumím, vždyť to byl jenom vtip,“ vysvětloval doma naštvaným rodičům. Ještě že maminka měla sjednané pojištění D.A.S.  

Po prověření detailů situace se obhajoby chopila šikovná advokátka, která měla ve věci jasno: Petrovo jednání nikoho neohrozilo ani nepoškodilo, aby mohlo být považováno za přestupek, natož trestný čin. 

Panu Jedličkovi to chvíli trvalo, ale nakonec se s žertíky Petra smířil. Petr se přišel panu učiteli upřímně omluvit a pan Jedlička správní řízení zastavil. Ještě že se tak stalo. Nebýt zásahu pojišťovny žertík studenta Petra by vyšel velice draho. Za běžnou asistenci by si advokát naúčtoval 3.300 Kč, jinak by mu hrozila pokuta až ve výši 10.000 Kč a omezující opatření (například zákaz navštěvovat gymnázium a jeho přilehlé pozemky). Petr si svou lekci ale dobře zapamatoval a slíbil, že bude ve škole už jenom sekat dobrotu. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Najít spolehlivého a poctivého zaměstnance je někdy pěkný oříšek. Sám se o tom přesvědčil také pan Leoš, který pracuje ve vedení jedné přepravní společnosti. Vždy se v lidech snažil vidět to nejlepší, což se mu v tomto případě vymstilo. Nový zaměstnanec Franta mu ukázal, jak důležité je vše prověřovat.

Celý článek
Před týdnem

Trojnásobná smůla v autoservisu

Trojnásobná smůla v autoservisu

Pískání brzd neznačí nic dobrého. Své o tom ví také pan Ladislav, který nechtěl nic riskovat a své auto dovezl do nejbližšího servisu. Jenže místo toho, aby mu závadu opravili, tak mu zadělali na další problémy.

Celý článek
Před 2 týdny

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Co se stane, když zapomenete zaplatit mýtné v zahraničí? Odpověď na tuto otázku dobře zná pan Petr – podnikatel v kamionové dopravě, který zapomněl pro jedno své auto uhradit silniční poplatek ve Velké Británii. Přečtěte si, jak funguje místní systém pokut.

Celý článek