Sliby jsou od toho, aby se plnily

April 24, 2023

Stalo se vám někdy, že vám prodejce dal slib, ale nedodržel ho? To byl i případ paní Renaty, která na instalaci lokátoru musela čekat místo 30 dnů dlouhé 4 měsíce. Ještě že měla po svém boku právníky D.A.S.

Paní Renata si už dlouhé měsíce dělala zálusk na nové auto, až jí do oka konečně padlo moderní SUV. Koupila si ho u jednoho z největších prodejců ojetých aut u nás, a k tomu získala zvýhodněnou cenu na doplňkové služby a zboží. Mezi ně patřila také instalace lokátoru v hodnotě 30.000 Kč – jedná se o vychytávku, která zajišťuje satelitní vyhledávání a pasivní střežení s monitoringem v celé EU. „To je úžasná nabídka,“ jásala paní Renata a už se nemohla dočkat až ho vyzkouší.  

Jenže… instalace nešla přesně podle jejích představ. Prodejce jí slíbil, že lokátor bude instalován do 30 dní od podpisu objednávky. To se ale nestalo. Týdny střídaly měsíce a po nové vychytávce do auta nebylo ani vidu. „Taková škoda, tolik jsem se na to těšila,“ povzdechla si paní Renata, která se na prodávajícího obrátila s tím, že o lokátor už nemá zájem a že chce odstoupit ze smlouvy. 

Věci se začaly hýbat až po 4 měsících, kdy paní Renatu kontaktoval technik s instalací lokátoru. Jakmile ho odmítla, dostalo se jí pouze arogantního a neseriózního chování. Přestože chyba byla na straně prodejce a za své prodlení se ani neobtěžoval omluvit. „Tohle si nenechám líbit,“ říkala si v duchu otrávená paní Renata a kontaktovala právníky D.A.S. s prosbou o pomoc. 

Právníci si pečlivě prostudovali detaily a udeřili na prodejce s tím, aby své zákaznici vrátili částku za lokátor – na základě odstoupení ze smlouvy, které proběhlo už měsíce zpátky. Prodejci se to sice moc nezdálo, ale dobře věděl, že ze svých povinností vycouvat nemůže. Netrvalo dlouho a paní Renatě na účtu přistálo 30.000 Kč za nenainstalovaný lokátor. „Ještě že mám sjednané to pojištění,“ vydechla s úlevou. Díky D.A.S. se celá záležitost vyřídila do 1 měsíce od nahlášení a bez nutnosti soudního zásahu. 

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek