Spěchej pomalu

Oct. 24, 2023

Opatrnosti na silnici není nikdy dost. O tom se přesvědčil i pan Petr, který se zapletl do nehezké bouračky na dálnici. Vážný úraz, velká škoda na autě a spoustu papírování. To všechno byl jenom začátek. Korunu tomu zasadila pojišťovna, která ho chtěla připravit o náhradu škody.

Dva předjíždějící řidiči a jeden pruh. Nebezpečná situace, která zavinila ošklivou nehodu. Jakmile pan Petr zaregistroval, že se mu do cesty plete další předjíždějící řidič, bylo už pozdě. Jeho auto se vymrštilo a ve vzduchu narazilo do stromu vedle silnice. Výsledkem byla nejen fatální škoda na autě, ale také zlomenina horní části stehenní kosti a pohmoždění pravého hlezna. Druhý řidič byl uznán vinný za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a pan Petr dostal pokutu za překročení rychlosti o 21 km/hod. 

Pan Petr dobře věděl, že vyjednávání s pojišťovnou bude oříšek, a zavolal proto na pomoc D.A.S.  Advokáti se rychle pustili do práce a požadovali pro pana Petra nejen bolestné a ztrátu na výdělku, ale také škodu na osobních věcech a náhradu za ztížení společenského uplatnění. Vše navíc doložili znaleckým posudkem, který vyčíslil celkovou škodu na 750.000 Kč. Pojišťovna sice přistoupila k výplatě pojistky, ale kvůli spoluzavinění nehody zkrátila plnění o 20 %.  

„Ničeho se nebojte, to se ještě může změnit,“ uklidňovali advokáti D.A.S. pana Petra. A měli pravdu. Při bližším posouzení dospěl pověřený právní zástupce k závěru, že odpovědnost plně leží na druhém řidiči – kdyby nezačal vybočovat ze svého jízdního pruhu, k nehodě by bývalo vůbec nedošlo a překročení rychlosti pana Petra na vznik nehody nemělo žádný vliv. V tuto chvíli měla pojišťovna přehodnotit své stanovisko… jenže se tak nestalo. Advokáti D.A.S. to ale nevzdali. Byli plně přesvědčení, že spravedlnost leží na straně pana Petra, a na pojišťovnu podali žalobu.  

Řešení přišlo doslova za pět dvanáct. Těsně před samotným soudním jednání přišla za D.A.S. zástupkyně pojišťovny a navrhla smírné uzavření případy v podobě kompenzace 200.000 Kč, a k tomu částečnou náhradu za náklady řízení. Obě strany si podaly ruce a bylo hotovo.  

Panu Petrovi spadl ze srdce obrovský kámen a byl neskutečně vděčný za podporu advokátů. „Nevím, co bych v této situace bez vás dělal,“ děkoval D.A.S. Kromě starostí také ušetřil mnoho peněz. Bez pojištění právní ochrany by musel platit 10.000 Kč za znalecký posudek, 13.950 Kč na soudní poplatek a 11.761 Kč (vč. DPH) za jeden úkon právní služby (přičemž takových úkonů bylo zapotřebí minimálně 8). Díky D.A.S. tak ušetřil dokonce 120.000 Kč

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek