Zákeřná krádež lešení

April 10, 2023

Rekonstrukce domu je dlouhý a finančně náročný proces sám o sobě. Teď si ještě představte, že vám někdo hází klacky pod nohy. Mnoha překážkám musel čelit také pan Tomáš, který řešil nejen krádež materiálu, ale také komunikaci s neochotnou pojišťovnou.

Jak nepříjemné překvapení zažil pan Tomáš jednoho červencového rána, když se vrátil k rodinnému domu, který s manželkou vlastními silami rekonstruovali. Místo toho, aby mohl pokračovat s opravami, se pustil do nepříjemného vyřizování s policií i pojišťovnou. Co se stalo? Ze stavby mu nějaký dobrák odnesl lešení, a to hned všech 5 kusů

Čas ubíhal a rekonstrukce zásadně nepokročila. Policii se pachatele vypátrat nepodařilo, tak případ odložila. Aby toho nebylo málo, ochotou nevyzařovala ani pojišťovna. Ač se pan Tomáš snažil, jak chtěl, pojišťovna mu odmítala plnění vyplatit a opakovaně po něm požadovala doložit doklady, přestože je všechny už řádně zaslal. „Teď už toho mám tak akorát dost,“ řekl si v duchu a zavolal do D.A.S. s prosbou o pomoc.  

Právníci se pustili do práce a popostrčili pojišťovnu, aby začala jednat. Jenže to nebylo tak jednoduché. Škodu za přibližně 50.000 Kč pojišťovna odškodnila pouhými 10.000 Kč – a ani se neobtěžovala uvést vyčíslení nebo ocenění jednotlivých položek. Ještě že pan Tomáš měl u sebe fotografie, které dokazovaly jejich skutečnou hodnotu.  

Jak na to nakonec dopadlo? Pan Tomáš slavil úspěch. Pojišťovna mu během pár dní zaslala na účet 39.800 Kč. S odůvodněním jeho výše se pojišťovna již nenamáhala a žádný dopis neposlala, pan Tomáš ale slavil. „Moc vám děkuji za skvěle odvedenou práci. Bez vás bych se spravedlnosti nedomohl.“ Lešení mu sice nikdo nevrátil, ale pocit zadostiučinění byl pro pana Tomáše k nezaplacení. Za zaslané peníze si pořídil nové kusy lešení a rekonstrukci dotáhl do úspěšného konce. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek