Žaloba po 3 letech

July 17, 2023

Co když uděláte vše podle předpisů, a stejně vás honí žaloby a pokuty? Víte, co v takové situaci dělat? Jedno vám můžeme říct rovnou, bez právnické pomoci se obvykle neobejdete. O tom se přesvědčil i pan Mirek.

Pan Mirek dlouhé roky pracuje ve firmě na zemní práce. Jednoho dne ho oslovila nejmenovaná obec, která chtěla vyvézt stavební suť a uložit ji na skládce za městem. „Ale beze všeho, můžete se spolehnout,“ kývnul pan Mirek a podepsal smlouvu o dílo, aby vše bylo černé na bílém. Netrvalo dlouho a pan Mirek se pustil do práce. Svůj úkol úspěšně splnil, načež obec podepsala a předala předávací protokol, který to potvrzoval.  

Pan Mirek na dokončený projekt brzy zapomněl, neboť měl před sebou další řádku úkolů. Jako připomínka mu posloužila žaloba, kterou firma dostala po 3 letech od vyvezení suti. „To se mi snad zdá,“ kroutil nevěřícně hlavou pak Mirek. Aby toho nebylo málo, žaloba obsahovala také pokutu ve výši 1.044.000 Kč. Podle žaloby prý porušil smlouvu o dílo, když stavební suť uložil na skládce u osoby, která neměla dostatečná povolení pro nakládání s tímto odpadem. 

Firma měla naštěstí sjednané pojištění D.A.S., což bylo její poslední šancí na úspěch. Právníci si nastudovali všechny podklady a pustili se do obhajoby. Argumentovali třeba tím, že sám starosta obce ukázal panu Mirkovi, kde zeminu vyložit, a že zemina podle analýzy neobsahovala žádné kontaminované části. Soud 1. stupně sice dal za pravdu právníkům a panu Mirkovi, ale protistrana se nechtěla jen tak vzdát – podala odvolání a celou věc hnala k dalšímu soudu.  

Jak to nakonec dopadlo? I soud 2. stupně stál na straně pana Mirka, což protistranu rozlítilo ještě více. V tuto chvíli ale bylo dobojováno, vítězství jednoznačně patřilo straně pana Mirka. Firmě tak zůstal v kapse milión a protistrana musela uhradit náklady na soudní řízení ve výši 207.000 Kč. „Co bychom si bez vás počali,“ děkoval pan Mirek, který byl moc rád, že nedostal padáka a že jméno jeho firmy je očištěné. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek