Žaloba po 3 letech

July 17, 2023

Co když uděláte vše podle předpisů, a stejně vás honí žaloby a pokuty? Víte, co v takové situaci dělat? Jedno vám můžeme říct rovnou, bez právnické pomoci se obvykle neobejdete. O tom se přesvědčil i pan Mirek.

Pan Mirek dlouhé roky pracuje ve firmě na zemní práce. Jednoho dne ho oslovila nejmenovaná obec, která chtěla vyvézt stavební suť a uložit ji na skládce za městem. „Ale beze všeho, můžete se spolehnout,“ kývnul pan Mirek a podepsal smlouvu o dílo, aby vše bylo černé na bílém. Netrvalo dlouho a pan Mirek se pustil do práce. Svůj úkol úspěšně splnil, načež obec podepsala a předala předávací protokol, který to potvrzoval.  

Pan Mirek na dokončený projekt brzy zapomněl, neboť měl před sebou další řádku úkolů. Jako připomínka mu posloužila žaloba, kterou firma dostala po 3 letech od vyvezení suti. „To se mi snad zdá,“ kroutil nevěřícně hlavou pak Mirek. Aby toho nebylo málo, žaloba obsahovala také pokutu ve výši 1.044.000 Kč. Podle žaloby prý porušil smlouvu o dílo, když stavební suť uložil na skládce u osoby, která neměla dostatečná povolení pro nakládání s tímto odpadem. 

Firma měla naštěstí sjednané pojištění D.A.S., což bylo její poslední šancí na úspěch. Právníci si nastudovali všechny podklady a pustili se do obhajoby. Argumentovali třeba tím, že sám starosta obce ukázal panu Mirkovi, kde zeminu vyložit, a že zemina podle analýzy neobsahovala žádné kontaminované části. Soud 1. stupně sice dal za pravdu právníkům a panu Mirkovi, ale protistrana se nechtěla jen tak vzdát – podala odvolání a celou věc hnala k dalšímu soudu.  

Jak to nakonec dopadlo? I soud 2. stupně stál na straně pana Mirka, což protistranu rozlítilo ještě více. V tuto chvíli ale bylo dobojováno, vítězství jednoznačně patřilo straně pana Mirka. Firmě tak zůstal v kapse milión a protistrana musela uhradit náklady na soudní řízení ve výši 207.000 Kč. „Co bychom si bez vás počali,“ děkoval pan Mirek, který byl moc rád, že nedostal padáka a že jméno jeho firmy je očištěné. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Poctivý zaměstnanec je k nezaplacení

Najít spolehlivého a poctivého zaměstnance je někdy pěkný oříšek. Sám se o tom přesvědčil také pan Leoš, který pracuje ve vedení jedné přepravní společnosti. Vždy se v lidech snažil vidět to nejlepší, což se mu v tomto případě vymstilo. Nový zaměstnanec Franta mu ukázal, jak důležité je vše prověřovat.

Celý článek
Před týdnem

Trojnásobná smůla v autoservisu

Trojnásobná smůla v autoservisu

Pískání brzd neznačí nic dobrého. Své o tom ví také pan Ladislav, který nechtěl nic riskovat a své auto dovezl do nejbližšího servisu. Jenže místo toho, aby mu závadu opravili, tak mu zadělali na další problémy.

Celý článek
Před 2 týdny

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Zapomenuté mýtné, co se pěkně prodražilo

Co se stane, když zapomenete zaplatit mýtné v zahraničí? Odpověď na tuto otázku dobře zná pan Petr – podnikatel v kamionové dopravě, který zapomněl pro jedno své auto uhradit silniční poplatek ve Velké Británii. Přečtěte si, jak funguje místní systém pokut.

Celý článek