Když se dovolená promění v noční můru

Feb. 5, 2024

Sluníčko, koupání a pohoda. Takhle si svůj výlet malovala Katka. Její dovolená ale skončila dřív, než začala. Jedno uklouznutí skončilo ošklivým úrazem hlavy a následnou operací. Aby toho nebylo málo, do všeho se zapletla také pojišťovna, která po Katce požadovala zaplatit přes 1 milion korun.

Katka dlouho toužila po dobrodružství v zahraničí. Bohužel dopředu netušila, že její výlet bude úplně jiný, než si představovala. Jednoho dne objevovala krásy ostrova, když upadla na útes a silně se bouchla do hlavy. Katku v bezvědomí našel procházející pár, který naštěstí nezaváhal a okamžitě zavolal sanitku. Úraz hlavy byl natolik vážný, že Katka v nemocnici podstoupila náročnou operaci mozku.

Katka byla samozřejmě pojištěná a pojišťovna uhradila veškeré náklady na léčbu a let do pražské nemocnice. Po dlouhém zotavování byla konečně schopná fungovat. Jenže tady náš příběh nekončí.  

Zhruba po 1 roce od nešťastné nehody dostala Katka dopis. „Prosíme o předložení policejního protokolu pro likvidaci předmětné události. Pokud nám ho nedodáte, budeme po vás vymáhat náhradu vynaložených nákladů v celkové výši 1.084.402,80 Kč,“ psala pojišťovna.  

V tu chvíli se Katce podlomila kolena. „To se mi snad jen zdá.“ Ještě že její tatínek měl sjednané právní pojištění pro rodiny, a tak advokáti D.A.S. mohli včas zakročit. Brzy pojišťovně zaslali dopis, ve kterém žádali o upuštění od policejního protokolu. Ten totiž vůbec neexistoval (a ani existovat nemohl), protože celá záležitost se řešila přímo s lékaři – nikoliv s policií.  

Co na to pojišťovna? Ta zahájila přezkoumání celého případu, a nakonec dospěla k závěru, že advokáti mají pravdu. Katka zanedlouho dostala dopis s informací, že policejní protokol už není zapotřebí a že po ní nic vymáhat nebudou. Asi si dokážete představit, jak moc si celá rodina oddychla.  

Pro advokáty byl však největší odměnou děkovný dopis od tatínka Katky. „Moc šancí jsem tomu nedával, ale v duchu jsem doufal. Nesmírně si vážím, co jste pro mou dceru udělali. Bez právní pomoci bych si nevěděl rady a pod nátlakem pojišťovny bych byl donucen částku nějakým způsobem uhradit.“ Celý případ měl šťastný konec a rodina Katky může žít dál bez obav, že jim od pojišťovny přijde další nemilá zpráva. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek