Když vám pojišťovna sebere vaše jistoty

Dec. 5, 2023

V životě nikdy nevíte, co vás potká. A proto je dobré být připravený na každou situaci. To byl přístup pana Pavla, který toho za poslední roky zažil opravdu hodně. To ještě nevěděl, že se bude muset vypořádat s další zatěžkávací zkouškou – v podobě sporu s pojišťovnou. Naštěstí na to tentokrát nebyl sám.

Pan Pavel v roce 2017 uzavřel pojistnou smlouvu, která měla pokrývat všechna možná rizika – od základního pojištění přes úrazové připojištění až po připojištění pro případ smrti, invalidity II. a III. stupně nebo nemoci s progresivním plněním. Zkrátka vše, co vás jen napadne. Za pojištění sice platil nemalé peníze, ale měl zato, že ho pojišťovna podrží, když bude potřeba. Jak už asi tušíte, v tom se pan Pavel zmýlil.  

V roce 2023 mu doktoři potvrdili invaliditu II. stupně z důvodu genetické nemoci. Nastal tak čas kontaktovat pojišťovnu s žádostí o výplatu pojistného plnění. „Je nám líto, ale pojištění se nevztahuje na škodné události, které vznikly před jeho počátkem,“ odpálkoval ho jeden pojišťovací agent. Pan Pavel zůstal stát jako opařený. „To přece nemůžou udělat,“ stěžoval si advokátům z D.A.S. „Při sjednání pojistné smlouvy jsem do zdravotního dotazníku uvedl jenom léčbu se štítnou žlázou. Genetickou nemoc mi v té době ještě nediagnostikovali,“ vysvětloval.  

Jenže pojišťovna si i přes výzvy advokátů stála za svém. A nezbývalo tak nic jiného než tým posílit o spolupracující advokátní kancelář. Pan Pavel měl mezitím plné ruce práce s dalším úkolem. Potřeboval zajistit lékařskou zprávou, která by dokazovala, že příčina invalidity nevznikla před datem uzavření smlouvy. A to se mu povedlo. Ošetřující lékařka potvrdila, že v této době nenašla žádné symptomy, které by vedly k možnosti přiznání invalidity. To ale nebylo vše. Pan Pavel dokonce splňoval i další podmínku pro výplatu pojistného plnění – a to pokles pracovní schopnosti o 50 % kvůli svému zdravotního stavu.

Jak to nakonec dopadlo? Předžalobní výzva byla úspěšná! Po doplnění zdravotnické dokumentace pojišťovna uznala panu Pavlovi pojistku ve výši 150.000 Kč. „To je úžasná novina,“ radoval se pan Pavel, který se konečně dočkal spravedlnosti a za právní zastoupení ušetřil minimálně 17.908 Kč. Zároveň se přesvědčil, že jediná věc, na kterou se může stoprocentně spolehnout, je pojištění právní ochrany.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek