Můj syn omylem objednal drahé předplatné

May 9, 2023

Taky si od vás děti čas od času půjčují telefon? A víte, co na něm dělají? Jednoho nepříjemného překvapení se dočkala paní Marcela, když jí přišel účet od operátora. Ještě že měla u sebe právníky D.A.S., kteří hned věděli, jak postupovat.

Paní Marcela je vytížená mamka, která většinu dne tráví v práci nebo se svým synem Tomáškem. Občas si ale také potřebuje odpočinout, a tak synovi půjčuje na zabavení svůj telefon. „Tady máš,“ řekla Tomáškovi, který nadšeně povyskočil a hned si pustil svou oblíbenou závodní adventuru.  

Tomášek dal mamce telefon po půl hodině zpátky a šel si dělat úkoly do školy jako každý den. Jaký šok čekal paní Marcelu na konci měsíce, kdy se na vyúčtování objevila částka téměř dvojnásobná. „Pane bože, za co to je,“ divila se. Aby této záhadě přišla na kloub, zavolala svému mobilnímu operátorovi. „Na vašem telefonu byly aktivovány platby pro internetovou herní společnost,“ vysvětlil jí operátor. „Vždyť já jsem si nic neobjednala…“ A pak jí to došlo. Tomášek předplatné pravděpodobně aktivoval omylem, a kvůli tomu vyúčtování bleskově vyskočilo o tisíce korun. 

Paní Marcela neváhala a obrátila se na internetovou společnost, aby jí vrátila peníze. Jenže firma hrála mrtvého brouka a na e-maily své zákaznice nereagovala. V tu chvíli se do situace vložila D.A.S., aby problém za svou klientku rychle vyřešila. Právníci sepsali výzvu o vrácení dané částky a argumentovali tím, že si paní Marcela žádné služby neobjednala. Aktivaci měl na svědomí její nezletilý syn, a proto byla smlouva jednoznačně neplatná. Nakonec společnosti pohrozili, že její jednání je v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele a může mít nepříjemné důsledky. 

Jak to celé nakonec dopadlo? K radosti paní Marcely na účet přistálo přesně 3.174 Kč, což byla celá částka za předplatné hry. „To je skvělá zpráva,“ zajásala a děkovala právníkům za dobře odvedenou práci. A co se budoucnosti týče, s půjčováním mobilu Tomáškovi bude teď prý mnohem opatrnější.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Jak sousedi chtěli zakázat pronájem na AirBnB

Platforma AirBnB je rok od roku populárnější, což mnoho majitelů svádí k tomu, aby otevřeli dveře i svým nemovitostem. To udělala také paní Marta, která vlastní nádherný světlý byt v centru Prahy. Její sousedi z toho ale moc radosti neměli.

Celý článek
Před týdnem

Solární panely versus památkáři

Solární panely versus památkáři

Fotovoltaické elektrárny jsou v poslední době velkým hitem. Energetická krize a zvýšení cen elektřiny přiměly o úspoře energie uvažovat i pana Karla, který se rozhodl, že střechu svého domu ozdobí tímto energetickým výdobytkem moderní civilizace. Pak ale narazil na neústupné památkáře…

Celý článek
Před 2 týdny

Rodinné peklo

Rodinné peklo

Říká se, že tchýně se svou snachou mohou být někdy na ostří nože. To se potvrdilo i v případě paní Mirky a snachy Lucie, které se nepohodly ohledně rekonstrukce rodinného domu. Spory se vyhrotily do takové míry, že zásah D.A.S. byl nezbytný.

Celý článek