Můj syn omylem objednal drahé předplatné

May 9, 2023

Taky si od vás děti čas od času půjčují telefon? A víte, co na něm dělají? Jednoho nepříjemného překvapení se dočkala paní Marcela, když jí přišel účet od operátora. Ještě že měla u sebe právníky D.A.S., kteří hned věděli, jak postupovat.

Paní Marcela je vytížená mamka, která většinu dne tráví v práci nebo se svým synem Tomáškem. Občas si ale také potřebuje odpočinout, a tak synovi půjčuje na zabavení svůj telefon. „Tady máš,“ řekla Tomáškovi, který nadšeně povyskočil a hned si pustil svou oblíbenou závodní adventuru.  

Tomášek dal mamce telefon po půl hodině zpátky a šel si dělat úkoly do školy jako každý den. Jaký šok čekal paní Marcelu na konci měsíce, kdy se na vyúčtování objevila částka téměř dvojnásobná. „Pane bože, za co to je,“ divila se. Aby této záhadě přišla na kloub, zavolala svému mobilnímu operátorovi. „Na vašem telefonu byly aktivovány platby pro internetovou herní společnost,“ vysvětlil jí operátor. „Vždyť já jsem si nic neobjednala…“ A pak jí to došlo. Tomášek předplatné pravděpodobně aktivoval omylem, a kvůli tomu vyúčtování bleskově vyskočilo o tisíce korun. 

Paní Marcela neváhala a obrátila se na internetovou společnost, aby jí vrátila peníze. Jenže firma hrála mrtvého brouka a na e-maily své zákaznice nereagovala. V tu chvíli se do situace vložila D.A.S., aby problém za svou klientku rychle vyřešila. Právníci sepsali výzvu o vrácení dané částky a argumentovali tím, že si paní Marcela žádné služby neobjednala. Aktivaci měl na svědomí její nezletilý syn, a proto byla smlouva jednoznačně neplatná. Nakonec společnosti pohrozili, že její jednání je v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele a může mít nepříjemné důsledky. 

Jak to celé nakonec dopadlo? K radosti paní Marcely na účet přistálo přesně 3.174 Kč, což byla celá částka za předplatné hry. „To je skvělá zpráva,“ zajásala a děkovala právníkům za dobře odvedenou práci. A co se budoucnosti týče, s půjčováním mobilu Tomáškovi bude teď prý mnohem opatrnější.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 3 dny

Půlka objednávky, holé neštěstí

Půlka objednávky, holé neštěstí

Když si objednáváte zboží online, nikdy nevíte, co dostanete. Někdy vám prodejce může omylem zaslat zcela jiný produkt, jindy vám nemusí přijít kompletní objednávka. To se stalo také panu Jirkovi, který v balíčku postrádal důležité součástky pro instalaci panelu na nářadí. Jak si s takovou situací poradil?

Celý článek
Před týdnem

Na rozmazané vidění si zvyknete

Na rozmazané vidění si zvyknete

Když si v životě nevíte rady, jdete za odborníkem a spoléháte na to, že vám správně poradí a pomůže vyřešit váš problém. S tímto počítal také pan Ondřej, který šel do optiky pro nové brýle. Domů se vracel s hezkými obroučkami, ale také rozmazaným viděním.

Celý článek
Před 2 týdny

Krutý návrat do reality

Krutý návrat do reality

Návraty z dovolené jsou vždy těžké, však to znáte. Své by vám o tom mohl vyprávět pan Daniel, který se z prosluněného Tenerife vracel zpátky do Vídně. Na letišti ho ale čekalo nemilé překvapení a bez pomoci advokátů D.A.S. se nakonec neobešel.

Celý článek