Můj syn omylem objednal drahé předplatné

May 9, 2023

Taky si od vás děti čas od času půjčují telefon? A víte, co na něm dělají? Jednoho nepříjemného překvapení se dočkala paní Marcela, když jí přišel účet od operátora. Ještě že měla u sebe právníky D.A.S., kteří hned věděli, jak postupovat.

Paní Marcela je vytížená mamka, která většinu dne tráví v práci nebo se svým synem Tomáškem. Občas si ale také potřebuje odpočinout, a tak synovi půjčuje na zabavení svůj telefon. „Tady máš,“ řekla Tomáškovi, který nadšeně povyskočil a hned si pustil svou oblíbenou závodní adventuru.  

Tomášek dal mamce telefon po půl hodině zpátky a šel si dělat úkoly do školy jako každý den. Jaký šok čekal paní Marcelu na konci měsíce, kdy se na vyúčtování objevila částka téměř dvojnásobná. „Pane bože, za co to je,“ divila se. Aby této záhadě přišla na kloub, zavolala svému mobilnímu operátorovi. „Na vašem telefonu byly aktivovány platby pro internetovou herní společnost,“ vysvětlil jí operátor. „Vždyť já jsem si nic neobjednala…“ A pak jí to došlo. Tomášek předplatné pravděpodobně aktivoval omylem, a kvůli tomu vyúčtování bleskově vyskočilo o tisíce korun. 

Paní Marcela neváhala a obrátila se na internetovou společnost, aby jí vrátila peníze. Jenže firma hrála mrtvého brouka a na e-maily své zákaznice nereagovala. V tu chvíli se do situace vložila D.A.S., aby problém za svou klientku rychle vyřešila. Právníci sepsali výzvu o vrácení dané částky a argumentovali tím, že si paní Marcela žádné služby neobjednala. Aktivaci měl na svědomí její nezletilý syn, a proto byla smlouva jednoznačně neplatná. Nakonec společnosti pohrozili, že její jednání je v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele a může mít nepříjemné důsledky. 

Jak to celé nakonec dopadlo? K radosti paní Marcely na účet přistálo přesně 3.174 Kč, což byla celá částka za předplatné hry. „To je skvělá zpráva,“ zajásala a děkovala právníkům za dobře odvedenou práci. A co se budoucnosti týče, s půjčováním mobilu Tomáškovi bude teď prý mnohem opatrnější.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Spor s pojišťovnou, který skočil triumfem

Pan Martin měl opravdu smolný den. Připletl se do dopravní nehody, která nepoškodila jen jedno, ale dokonce dvě jeho auta zaparkovaná podél silnice. Když pak požadoval proplacení škod, pojišťovna si hbitě našla kličku, jak se své zodpovědnosti vyhnout.

Celý článek
Před týdnem

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Jak vyhrát boj s Krajskou správou silnic?

Výmoly, štěrk, nerovnosti na silnici. V nejlepším případě to odnese jen pneumatika, v horším případě i disk nebo další části auta. V případě pana Leoše to bylo obojí. S úhradou oprav za škodu to však tak jednoduché nebylo.

Celý článek
Před 2 týdny

Sluneční energie za všechny prachy

Sluneční energie za všechny prachy

Kdo nemá fotovoltaiku, jako by nebyl. Paní Marcela byla vždy nakloněná myšlence o vlastní solární elektrárně. Když se doslechla o moderním ekologickém trendu za výhodnou cenu, rozhodla se jednat. Její plány ale nabraly nečekaný směr.

Celý článek