Můj syn omylem objednal drahé předplatné

May 9, 2023

Taky si od vás děti čas od času půjčují telefon? A víte, co na něm dělají? Jednoho nepříjemného překvapení se dočkala paní Marcela, když jí přišel účet od operátora. Ještě že měla u sebe právníky D.A.S., kteří hned věděli, jak postupovat.

Paní Marcela je vytížená mamka, která většinu dne tráví v práci nebo se svým synem Tomáškem. Občas si ale také potřebuje odpočinout, a tak synovi půjčuje na zabavení svůj telefon. „Tady máš,“ řekla Tomáškovi, který nadšeně povyskočil a hned si pustil svou oblíbenou závodní adventuru.  

Tomášek dal mamce telefon po půl hodině zpátky a šel si dělat úkoly do školy jako každý den. Jaký šok čekal paní Marcelu na konci měsíce, kdy se na vyúčtování objevila částka téměř dvojnásobná. „Pane bože, za co to je,“ divila se. Aby této záhadě přišla na kloub, zavolala svému mobilnímu operátorovi. „Na vašem telefonu byly aktivovány platby pro internetovou herní společnost,“ vysvětlil jí operátor. „Vždyť já jsem si nic neobjednala…“ A pak jí to došlo. Tomášek předplatné pravděpodobně aktivoval omylem, a kvůli tomu vyúčtování bleskově vyskočilo o tisíce korun. 

Paní Marcela neváhala a obrátila se na internetovou společnost, aby jí vrátila peníze. Jenže firma hrála mrtvého brouka a na e-maily své zákaznice nereagovala. V tu chvíli se do situace vložila D.A.S., aby problém za svou klientku rychle vyřešila. Právníci sepsali výzvu o vrácení dané částky a argumentovali tím, že si paní Marcela žádné služby neobjednala. Aktivaci měl na svědomí její nezletilý syn, a proto byla smlouva jednoznačně neplatná. Nakonec společnosti pohrozili, že její jednání je v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele a může mít nepříjemné důsledky. 

Jak to celé nakonec dopadlo? K radosti paní Marcely na účet přistálo přesně 3.174 Kč, což byla celá částka za předplatné hry. „To je skvělá zpráva,“ zajásala a děkovala právníkům za dobře odvedenou práci. A co se budoucnosti týče, s půjčováním mobilu Tomáškovi bude teď prý mnohem opatrnější.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek