7 let soudů

Feb. 13, 2023

Pár hodin, dní i týdnů – tolik času může řidič kamionu strávit na cestách. Na těch obyčejných si poradí sám, na cestě za spravedlností ale potřebuje pořádného „spolucestujícího“. Právníci D.A.S. s pojištěným řidičem jezdili dlouhých 7 let, než pro něj vybojovali rozsudek neviny.

Na začátku roku 2016 kontaktoval dopravce D.A.S. s jednou nešťastnou zprávou – jeho řidič Libor se na Slovensku připletl do těžké dopravní nehody s několika zraněnými. Podle trestního řízení řidič nesprávně vyhodnotil dopravní situaci a prudce strhl celou soupravu doprava, což vedlo k jejímu převrácení a střetu s protijedoucím autem. Pan řidič Libor tak byl označený za viníka nehody.  

„Jste obžalovaný za přečin ublížení na zdraví s trestní sazbou 1 až 5 let odnětí svobody,“ sdělila mu slovenská prokuratura. To ale nebylo všechno. Po výslechu svědků a vyhotovení několika znaleckých posudků byl v roce 2018 vydán trestní příkaz, který řidiče Libora uznal vinný a odsoudil ho ke 12 měsícům odnětí svobody s 20měsíční podmínkou. Aby toho nebylo málo, navíc mu byl uložen ještě zákaz řízení ve stejné délce. 

„Co si jenom počnu,“ naříkal pan Libor. Situace nevypadala vůbec nadějně. Pak se ale do případu vložila D.A.S., která proti trestnímu příkazu podala odpor. Advokát se při obhajobě pěkně zapotil, ale první kolo se mu podařilo vyhrát. Slovenská prokuratura chtěla osvobozující rozsudek zpochybnit, a tak se vůči rozhodnutí odvolala. Krajský soud se nakonec nechal zviklat a věc vrátil prvostupňovém soudu k dalšímu projednání. 

D.A.S. to ale nevzdala. Advokát vyvrátil všechna tvrzení slovenské prokuratury, a díky tomu dosáhl rozhodnutí v prospěch obžalovaného řidiče. Vzdor slovenské prokuratury byl tentokrát marný. Bylo rozhodnuto – pan Libor je nevinný.  

Byl to běh na dlouhou trať a do cílové pásky to trvalo přesně 7 let. Krom čistého trestního rejstříku i svědomí se pan Libor mohl radovat také z ušetřených nákladů, které dosáhly téměř do výše 250.000 Kč. „Ceníme si toho, že jste to nevzdali a byli na naší straně až do konce,“ děkoval dojatě dopravce, když se dozvěděl o finálním verdiktu. Bez D.A.S. by se spravedlnosti nedočkal. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Nebezpečné liberecké chodníky

Nebezpečné liberecké chodníky

Voda, sníh nebo bláto dokáže na chodnících nadělat pěknou paseku – riziko uklouznutí a pádu je tak během zimních měsíců značně větší. Své o tom ví také pan Ondřej, který nebezpečí pěších zón okusil v centru Liberce.

Celý článek
Před týdnem

Z oběda rovnou k zubaři

Z oběda rovnou k zubaři

Kdo z vás nedá dopustit na salámovou pizzu? Pak patříte do klubu pana Martina, který každý týden objednával obědy z italské restaurace. Jednoho dne měl ale smůlu. A místo skvělého gurmánského zážitku ho čekala nepříjemná návštěva u zubaře.

Celý článek
Před 2 týdny

Poněkud komplikovanější sousedé

Poněkud komplikovanější sousedé

Když máte dobré sousedy, život ve vaší čtvrti je hned lepší. Zato když máte sousedy, kteří nedodržují domácí pravidla, z bydlení se může vyklubat noční můra. To zažila také paní Marcela. Jak si poradila s nepříjemnými sousedy?

Celý článek