7 let soudů

Feb. 13, 2023

Pár hodin, dní i týdnů – tolik času může řidič kamionu strávit na cestách. Na těch obyčejných si poradí sám, na cestě za spravedlností ale potřebuje pořádného „spolucestujícího“. Právníci D.A.S. s pojištěným řidičem jezdili dlouhých 7 let, než pro něj vybojovali rozsudek neviny.

Na začátku roku 2016 kontaktoval dopravce D.A.S. s jednou nešťastnou zprávou – jeho řidič Libor se na Slovensku připletl do těžké dopravní nehody s několika zraněnými. Podle trestního řízení řidič nesprávně vyhodnotil dopravní situaci a prudce strhl celou soupravu doprava, což vedlo k jejímu převrácení a střetu s protijedoucím autem. Pan řidič Libor tak byl označený za viníka nehody.  

„Jste obžalovaný za přečin ublížení na zdraví s trestní sazbou 1 až 5 let odnětí svobody,“ sdělila mu slovenská prokuratura. To ale nebylo všechno. Po výslechu svědků a vyhotovení několika znaleckých posudků byl v roce 2018 vydán trestní příkaz, který řidiče Libora uznal vinný a odsoudil ho ke 12 měsícům odnětí svobody s 20měsíční podmínkou. Aby toho nebylo málo, navíc mu byl uložen ještě zákaz řízení ve stejné délce. 

„Co si jenom počnu,“ naříkal pan Libor. Situace nevypadala vůbec nadějně. Pak se ale do případu vložila D.A.S., která proti trestnímu příkazu podala odpor. Advokát se při obhajobě pěkně zapotil, ale první kolo se mu podařilo vyhrát. Slovenská prokuratura chtěla osvobozující rozsudek zpochybnit, a tak se vůči rozhodnutí odvolala. Krajský soud se nakonec nechal zviklat a věc vrátil prvostupňovém soudu k dalšímu projednání. 

D.A.S. to ale nevzdala. Advokát vyvrátil všechna tvrzení slovenské prokuratury, a díky tomu dosáhl rozhodnutí v prospěch obžalovaného řidiče. Vzdor slovenské prokuratury byl tentokrát marný. Bylo rozhodnuto – pan Libor je nevinný.  

Byl to běh na dlouhou trať a do cílové pásky to trvalo přesně 7 let. Krom čistého trestního rejstříku i svědomí se pan Libor mohl radovat také z ušetřených nákladů, které dosáhly téměř do výše 250.000 Kč. „Ceníme si toho, že jste to nevzdali a byli na naší straně až do konce,“ děkoval dojatě dopravce, když se dozvěděl o finálním verdiktu. Bez D.A.S. by se spravedlnosti nedočkal. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek