Každý milimetr se počítá

Feb. 27, 2023

Když se snažíte něco postavit, roli hraje každý milimetr. Víte, co dělat, když vám přijde zboží s jinými rozměry? Takovou otázku si kladl i pan Adam, který obdržel dlaždice s velkou odchylkou. A jeho stavební projekt se náhle ocitl ve slepé uličce.

Pan Adam je velký kutil, který dlouhou dobu snil o tom, jak si zvelebí svou terasu. A kde jinde začít než od podlahy. Pečlivě si vypočítal rozměr a následně si dlaždičky na e-shopu objednal. „Už se nemůžu dočkat, až se do toho pustím,“ pobrukoval si vesele pan Adam. Jak velké zklamání ho čekalo, když objednávka dorazila.  

Každá dlaždice podle informací na e-shopu měla odpovídat rozměrům 60×60×2 cm. Pan Adam po zahájení pokládky ale zjistil, že dlaždice vůbec nemají smluvené rozměry. „To se mi snad jen zdá,“ povzdechl si. Na doplnění prostoru by potřeboval ještě dalších 10 dlaždic v celkové hodnotě 3.490 Kč

Pan Adam byl z celé situace opravdu nešťastný, protože chtěl mít projekt co nejdříve dokončený. Rozhodl se proto obrátit na právníky, aby mu poradili, jak postupovat. Co o takové situaci říká zákon? Podle normy ČSN EN 14411 je přípustná odchylka ± 0,5 % – v případě objednaných dlaždic by se tedy toleroval rozdíl 3 mm. Dále se také ukázalo, že při rozkliknutí detailu dlaždic na e-shopu, není žádná odchylka zmíněná. Až webu prodejce byl manuál pro výběr dlaždic včetně upozornění, že některé dlaždice mohou vykazovat odchylku 1 až 2 mm – tedy menší odchylku, než jakou doopravdy měly. 

Právníci na nic nečekali a oslovili e-shop, aby doplatil zbývajících 10 dlaždic. A měli štěstí. Narazili na prodejce, který dokázal uznat svou chybu a spokojenost pana Adama pro něj byla důležitější než peníze. Svému zákazníkovi bez dalšího odkladu zaplatil částku, která pokryla nákup zbývajících dlaždic pro dokončení terasy. A tím se případ úspěšně uzavřel. „Díky, že jste za mě vše zařídili,“ řekl vděčně právníkům. Navíc se přesvědčil, že právní pomoc se hodí i při těch nejběžnějších denních záležitostech. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 4 dny

Ideální partnerka na klíč

Ideální partnerka na klíč

Dnešní svět nabízí nekonečné možnosti, jak se seznámit se svým vysněným protějškem. Ne všechny z nich jsou ale férové. Na jeden randící podvod narazil i pan Jiří, který se nechal zlákat příslibem nové a úžasné partnerky.

Celý článek
Před týdnem

Pohledávka se 13letým zpožděním

Pohledávka se 13letým zpožděním

Říká se, že dluhy se mají platit. Co ale dělat, když si někdo vzpomene na nevyřízené účty o 13 let později? Kuriózní případ zažil i pan Václav, který po ukončení smlouvy s dodavatelem omylem nevrátil satelitní kartu. Tato zapomenutá výpůjčka ho však nakonec dohnala.

Celý článek
Před 2 týdny

Srážka se stokilovým jelenem

Srážka se stokilovým jelenem

Být za volantem ve střehu se vždycky vyplatí. Své o tom ví také paní Jana, která se díky tomu vyhnula nejedné nehodě. Tentokrát ale ani její opatrnost nestačila – do nehody se zapletl protijedoucí řidič i stokilový jelen.

Celý článek