Každý milimetr se počítá

Feb. 27, 2023

Když se snažíte něco postavit, roli hraje každý milimetr. Víte, co dělat, když vám přijde zboží s jinými rozměry? Takovou otázku si kladl i pan Adam, který obdržel dlaždice s velkou odchylkou. A jeho stavební projekt se náhle ocitl ve slepé uličce.

Pan Adam je velký kutil, který dlouhou dobu snil o tom, jak si zvelebí svou terasu. A kde jinde začít než od podlahy. Pečlivě si vypočítal rozměr a následně si dlaždičky na e-shopu objednal. „Už se nemůžu dočkat, až se do toho pustím,“ pobrukoval si vesele pan Adam. Jak velké zklamání ho čekalo, když objednávka dorazila.  

Každá dlaždice podle informací na e-shopu měla odpovídat rozměrům 60×60×2 cm. Pan Adam po zahájení pokládky ale zjistil, že dlaždice vůbec nemají smluvené rozměry. „To se mi snad jen zdá,“ povzdechl si. Na doplnění prostoru by potřeboval ještě dalších 10 dlaždic v celkové hodnotě 3.490 Kč

Pan Adam byl z celé situace opravdu nešťastný, protože chtěl mít projekt co nejdříve dokončený. Rozhodl se proto obrátit na právníky, aby mu poradili, jak postupovat. Co o takové situaci říká zákon? Podle normy ČSN EN 14411 je přípustná odchylka ± 0,5 % – v případě objednaných dlaždic by se tedy toleroval rozdíl 3 mm. Dále se také ukázalo, že při rozkliknutí detailu dlaždic na e-shopu, není žádná odchylka zmíněná. Až webu prodejce byl manuál pro výběr dlaždic včetně upozornění, že některé dlaždice mohou vykazovat odchylku 1 až 2 mm – tedy menší odchylku, než jakou doopravdy měly. 

Právníci na nic nečekali a oslovili e-shop, aby doplatil zbývajících 10 dlaždic. A měli štěstí. Narazili na prodejce, který dokázal uznat svou chybu a spokojenost pana Adama pro něj byla důležitější než peníze. Svému zákazníkovi bez dalšího odkladu zaplatil částku, která pokryla nákup zbývajících dlaždic pro dokončení terasy. A tím se případ úspěšně uzavřel. „Díky, že jste za mě vše zařídili,“ řekl vděčně právníkům. Navíc se přesvědčil, že právní pomoc se hodí i při těch nejběžnějších denních záležitostech. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek