Každý milimetr se počítá

Feb. 27, 2023

Když se snažíte něco postavit, roli hraje každý milimetr. Víte, co dělat, když vám přijde zboží s jinými rozměry? Takovou otázku si kladl i pan Adam, který obdržel dlaždice s velkou odchylkou. A jeho stavební projekt se náhle ocitl ve slepé uličce.

Pan Adam je velký kutil, který dlouhou dobu snil o tom, jak si zvelebí svou terasu. A kde jinde začít než od podlahy. Pečlivě si vypočítal rozměr a následně si dlaždičky na e-shopu objednal. „Už se nemůžu dočkat, až se do toho pustím,“ pobrukoval si vesele pan Adam. Jak velké zklamání ho čekalo, když objednávka dorazila.  

Každá dlaždice podle informací na e-shopu měla odpovídat rozměrům 60×60×2 cm. Pan Adam po zahájení pokládky ale zjistil, že dlaždice vůbec nemají smluvené rozměry. „To se mi snad jen zdá,“ povzdechl si. Na doplnění prostoru by potřeboval ještě dalších 10 dlaždic v celkové hodnotě 3.490 Kč

Pan Adam byl z celé situace opravdu nešťastný, protože chtěl mít projekt co nejdříve dokončený. Rozhodl se proto obrátit na právníky, aby mu poradili, jak postupovat. Co o takové situaci říká zákon? Podle normy ČSN EN 14411 je přípustná odchylka ± 0,5 % – v případě objednaných dlaždic by se tedy toleroval rozdíl 3 mm. Dále se také ukázalo, že při rozkliknutí detailu dlaždic na e-shopu, není žádná odchylka zmíněná. Až webu prodejce byl manuál pro výběr dlaždic včetně upozornění, že některé dlaždice mohou vykazovat odchylku 1 až 2 mm – tedy menší odchylku, než jakou doopravdy měly. 

Právníci na nic nečekali a oslovili e-shop, aby doplatil zbývajících 10 dlaždic. A měli štěstí. Narazili na prodejce, který dokázal uznat svou chybu a spokojenost pana Adama pro něj byla důležitější než peníze. Svému zákazníkovi bez dalšího odkladu zaplatil částku, která pokryla nákup zbývajících dlaždic pro dokončení terasy. A tím se případ úspěšně uzavřel. „Díky, že jste za mě vše zařídili,“ řekl vděčně právníkům. Navíc se přesvědčil, že právní pomoc se hodí i při těch nejběžnějších denních záležitostech. 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Nebezpečné liberecké chodníky

Nebezpečné liberecké chodníky

Voda, sníh nebo bláto dokáže na chodnících nadělat pěknou paseku – riziko uklouznutí a pádu je tak během zimních měsíců značně větší. Své o tom ví také pan Ondřej, který nebezpečí pěších zón okusil v centru Liberce.

Celý článek
Před týdnem

Z oběda rovnou k zubaři

Z oběda rovnou k zubaři

Kdo z vás nedá dopustit na salámovou pizzu? Pak patříte do klubu pana Martina, který každý týden objednával obědy z italské restaurace. Jednoho dne měl ale smůlu. A místo skvělého gurmánského zážitku ho čekala nepříjemná návštěva u zubaře.

Celý článek
Před 2 týdny

Poněkud komplikovanější sousedé

Poněkud komplikovanější sousedé

Když máte dobré sousedy, život ve vaší čtvrti je hned lepší. Zato když máte sousedy, kteří nedodržují domácí pravidla, z bydlení se může vyklubat noční můra. To zažila také paní Marcela. Jak si poradila s nepříjemnými sousedy?

Celý článek